Coachpitch U10

Sezóna žákovského týmu

Do oblastní soutěže jsme i letos postavili dva týmy, a to tým U10, který byl poskládán z mladších hráčů, kteří v oblastním přeboru spíše sbírali zkušenosti a "Áčko" v němž nastupovali spíše zkušenější kluci. Pro mladší kluky byl primární soutěží Coachpitch, v kterém naši soutěž bez zaváhání vyhráli. Zúčastnili se turnajů Stříbrného a Zlatého Supercupu a na MČR skončili na velice pěkném sedmém místě. 

Áčku se taky dařilo, vyhráli základní část a jelikož nenašli přemožitele ani v play-off, tak se stali rovněž regionálními mistry. Navíc nastupovali i v starší soutěži, v které si nevedli špatně a skončili s bilancí 5:5 v základní části třetí ( v play-off již nemohli nastupovat B týmy a soutěž vyhrál náš tým U13).

Před sezónou byl jedním z cílů dostat se na Mistrovství České republiky. To se nám bohužel nepovedlo a musím uznat, že jsme výkonnost na to hrát vyrovnaně s týmy z top 8 zkrátka neměli. Měli jsme však možnost se zúčastnit MČR B, které jsme po dobrých výkonech vyhráli. 

Na konci sezóny se pětice našich kluků zúčastnila výběru do Žákovské reprezentace, kde se vůbec neztratili a Alexovi Ryškovi se podařilo uspět. Gratulujeme mu a přejeme mu hodně štěstí i v dalších kolech.

Je opravdu škoda, že sezóna 2023 je již za námi, neboť v závěru starší kluci na nadhozů předváděli velmi solidní výkony a ti mladší byli v obraně i na pálce opravdu famózní. 

 Závěrem chci poděkovat všem hráčům za jejich poctivý přístup, rodičům/fanouškům za příkladnou podporu a všem trenérům a lidem co se kolem týmu pohybovali.

Díky Pavel Kocka

  • Tým: Coachpitch U10