Vytisknout

Junioři Arrows U18 získali v letošním roce Double! Po vítězství v Poháru získali i Mistrovský titul pro rok 2015!

Napsal Radim Kepák |

Junioři Arrows mají Double!

Ondra Satória kraloval na kopci ve finále!

Satan vyhlášen MVP a nejlepším pálkařem turnaje!

Týmový duch vedený osobnostmi zvítězil nad strohým perfekcionalismem!

Po vítězství v letním Poháru juniorů, kde ve finále porazili Draky Brno 7:4 a získali Pohár. Finálový zápas si zopakovali i na MČR – Final Six, které proběhlo na hřišti Arrows v Porubě v tomto víkendu a vítězstvím 8:4 dosáhli na letošní Double!

V historii Klubu Arrows se jednalo o druhý Double, kategorie juniorů, první byl před více než deseti lety a to dokonce Triple, když Arrows junioři získali tří první místa a to v Poháru, Mistra ČR a k tomu ještě vyhráli Turnaj olympijských nadějí, těch tří titulů dosáhl tým za vedení tehdejších trenérů Romana Gavlovského a Tomáše Šíchy.

Letošní rok byl ve znamení vítězného tahu domácích juniorských nadějí Arrows za tituly. Skupiny Final Six byly rozlosovány ve trojicích Arrows, Technika Brno, Hroši Brno a druhá skupina pak Tempo Praha, Kotlářka Praha a Draci Brno.

Arrows :Hroši 10:0

První zápas, vždy je otázkou jaký bude? Jaká bude taktika soupeře? Použije své nejlepší nadhazovače či je bude šetřit? Arrows mají jasnou taktiku a nastupují s Jakubem Kubicou 3 1/3 in. a dohazuje Dan Miavec 1 2/3 in s jasným výsledkem 10:0 rozdíl po páté směně. Soupeř nechává své nejlepší nadhazovače odpočívat. Arrows pálkaři celkem odpálil 5 proti 2 odpalům Hrochů.

Technika : Arrows 2:16

Nepříjemný soupeř, který si v soutěži odvezl z Ostravy na dva body jedno vítězství (0:1 a 6:1). Večerní zápas a výsledek 16:2 znamenal 16 odpalů hostujících Arrows proti 3 soupeřovým. Technika si ponechala nejlepší nadhazovače odpočívat. Satoria Ondřej, Satoria Matěj, Samuel Noskievič a Ondra Košata umožnili pouze 3 odpaly domácí Technice.

Semifinále a opět Technika Brno

Arrows:Technika 6:2

Na rozdíl od Techniky, která si musela vybojovat postup v zápase navíc s Kotlářkou Praha 4:3, domácí Arrows odpočívali neboť měli účast v semifinále jistou již od pátku.

Pro oba týmy se jednalo o zápas, který rozhodoval o postupu do nedělního boje o titul. Na kopci za brňany nastoupil levoruký Radek Burian, který již několikrát domácí porazil a tradičně na něj domácí arrows „neumí“. Za Arrows pak na kopci startoval Michal Prokeš. Oba nadhazovači byli dominantní a umožnili celkem 6 odpalů (4 Arrows (Satoria O – 2 hity). Michal Prokeš odházel complete, rozdal 8 SO a neumožnil metu zdarma.

Finále

Draci:Arrows 4:8

20. 9. 2015 15:00RHE
Arrows800
Draci400
Stránka zápasu

Statistika

Draci nadhazovači: Neberfuhr Jan 3 2/3 in, 3 SO, Bareš Martin 4 in, 5 SO, Furko Ondřej 1SO, Klanica Martin 1/3 in.

L- Furko

Arrows nadhazovači: Jakub Kubica 2 2/3 in. 2 SO, Satoria Ondřej 5 1/3 in, 7SO

W- Satoria O. (2-0)

Týmové statistiky.

Draci, BA 0,226, 7 hits, Bareš 5/3

Arrows BA 0,324 , 12 hits, Kubica 5/3, Satoria 5/3 Musil 4/2

E- Draci 5 Arrows 1

Za Arrows nastoupil na kopec Jakub Kubica, který odházel první zápas s Hrochy s ERA 0, místo očekávané jedničky domácího týmu O.Satorii. Za hosty pak Neberfuhr Jan. Arrows se pustili do Draků s chutí a po odpalu Jakuba Kubici obsadili první metu, Jindra Adamus byl sice out, ale Jakub Kubica ukradl druhou metu. Klanica na spojce nezpracovává odpal Jakuba Grepla a rázem je obsazená první a druhá meta. Na pálku jde nejlepší pálkař turnaje Ondra Satoria a hitem do středního pole stahuje první bod.

Domácím Drakům se na skvěle házejícícího Kubicu nedaří obsadit metu, Jarolím groind out SS, Čapku a Červinku pak vyautoval sám Jakub Kubica.

Ve druhé směna pak v dohrávce Draci srovnávají po odpalu jejich nejlepšího pálkaře Bareše, kterého poslal domů na vyrovnávací bod Radim Šedý odpalem do levého pole. Ve třetí směně pak Draci přidávají dva body, kdy na dva outysi vybírá Kuba Kubica slabší chvilku a trefuje nadhozem Martina Červinku, ten následně ukradne druhou metu a domů jej posílá Furko odpalem do levého pole, Bareš pak odpalem do levého pole posune Furka a Klanica jej posílá domů a rázem je stav 3:1 pro Draky Brno. Jakuba Kubicu střídá na kopci Ondra Satoria a než se stačí rozkoukat, Tauš ulejvkou stahuje další bod a stav je 4:1 ve prospěch Draků.

V další směně si Arrows vzali dva body zpět, po odpalu Vojty Ovčačíka do levého pole a následného odpalu Šimona Musila, rázem  má Arrows na tři nadhozyobsazeny dvě mety bez outu. Michal Prokeš se dostává ne metu na chybu nadhazovače po špatně zpracované ulejvce a Arrows mají obsazené všechny mety. Kovala sice pálí do outu na druhé metě, ale Vojta Ovčačík skóruje. Soupeř střídá nadhazovače a na kopec přichází Bareš. Jakub Kubica jej vítá odpalem do levého pole a stahuje další bod, stav je 4:3 pro Draky.

Srovnání přichází v šesté směně. Michal Prokeš se dostává na první metu a je nahrazen běžcem Danem Černým, který následně srovnává po odpalu Tomáše Kovaly a chybě první mety.

Draci protestují proti rozhodnutí rozhodčího na třetí metě a hra se přerušuje na dlouhé minuty. Technický komisař zamítá protest Draků a pokračujeme dále ve hře. Na zápase je vidět stoupající nervozita soupeřů a nutno říci, že i rozhodčí částečně  podléhají této nervózní atmosféře. Do sedmé směny se již nic zásadního nestalo a nastupujeme do extra inningu. Na kopci za Arrows kraluje Ondra Satoria.

Čtyři body v extrainningu ukončují zápas!

Jindra Adamus a Jakub Grepl stahují čtyři body v extra inningu!

S běžci na druhé a první metě jsou první dva pálkaři Arrows ve vypjatém zápase out, Kovala dlouhou ulejvkou zachycenou ve vzduchu je nejenom out, ale i vyloučen ze zápasu za hození výstrojí. Jakub Kubica pak out luft zachycený spojkou. Vítězné body přicházejí z pálky Jindry Adamuse, který stahuje první bod Dana Černého a Arrows se poprvé ujímá vedení v zápase. Na kopec za Draky nastupuje Ondřej Furko a není to jeho šťastný den. Jakub Grepl odpaluje svůj jediný odpal zápasu, ale o to důležitější, vymetením růžku pravého pole, stahuje další dva hráče a navyšuje vedení Arrows na 7:4, následující wild pitch nadhazovače  koriguje výsledek na 8:4.

V dohrávce pak Draci již bod nedosáhnou a utkání po 2 hodinách a 55 minutách končí radostí vítězů!!! Double!

Foto v Galerii (c) Grygarovi

David Satoria http://satan-nejvetsi.rajce.idnes.cz/U18_-_MCR_2015_v_Ostrave/

Nemáte oprávnění publikovat komentáře