Vytisknout

Pozdrav z Číny posílá dlouholetý hráč Joe Truesdale

Napsal Radim Kepák |

Joe Truesdale v Číně

Jak nám píše, náš dlouholetý hráč Joe Truesdale, který  byl pozván  MLB  do Číny, ke spolupráci při výchově čínských basebalistů , Rickem Dellem (hitting coach) a dalším naším známým a bývalým hráčem Mikem Griffinem.

Dále nechme mluvit již Joa:

Přiletěli jsme nejprve na Taiwan do Taichungu, kde MLB organizovala 4 denní tréninkový kemp pro 40 nadšených středoškoláků hráčů mezi 14-15 lety. Trénovali jsme dvakrát týdně, první trénink ráno do 9:00 do 11:30 a opět odpoledne od jedné do půl čtvrté. Hráči trénovali velice tvrdě Mike Griffin a Rick Dell se věnovali pálce a já měl na starosti Speed Agility a taky jsem vedl hráče v posilovně. Musím říci, že všech čtyřicet hráčů přistoupilo k tréninku velice zodpovědně a výsledkem bylo veliké zlepšení, což potvrdily výsledky měření 60 yardových sprintů, před zahájením a na závěr kempu.

Měli jsme taky možnost se podívat na finále Asia Games, kdy ve finále Korejský tým porazil Japonsko a bylo to poprvé, kdy na tomto turnaji vyhrál někdo jiný než Japonsko.

Pak jsme přiletěli s Mikem do Wuxi v Číně, kde je umístěno jedno z rozvojových center  MLB a další centrum je v Changzhou vzdálené  přibližně 40 minut. Ve Wuxi je asi 40 mladých  14-17 letých hráčů. V tomto středisku jsem se věnoval rychlostnímu tréninku, také posilování a zejména pak jsem měl na starosti zdravotní stav hráčů, odstraňování bolesti, přednášky o péči o zdraví ruky, lokte, zad a seznámit je s celou škálou posilovacích cvičení, které chrání zdraví každého mladého baseballisty a v případě zranění jim umožní rychlý návrat na hřiště.

No a něco ze zážitků. Po dlouhé době jsem měl možnost opět spolupracovat s Mikem, popovídat si Jax a navštívil sedmimiliónové Shanghau, čtyřmiliónové Wuxi  a jsem rád, že mi ukázali místa a města kde dlouhodobě pracují a žijí a proto posílám fotografie i všem na Arrows ať si to užijete s námi.

Přeji všem příjemné Vánoční svátky a Šťastný Nový rok!

Joe Truesdale. Mike and Jax Griffin

Nemáte oprávnění publikovat komentáře