Vytisknout

Back2School 2015

Napsal Tomáš Grepl |

Poslední prázdninový víkend 28.-31.8.2015 jsme si zpestřili účastí na turnaji Back To School 2015. Byl to druhý ročník tohoto mezinárodního turnaje, který se koná v pražských baseballových areálech. Kategorie U11 letos hrála svůj turnaj na Krči. V prázdninovém duchu jsme se do Prahy vydali s karimatkami a spacáky vlakem. 

Hned v úvodním zápase jsme narazili na první zahraniční tým Diving Ducks - Wiener Neustadt. Rakouský tým hned od začátku ukázal v útoku svou sílu. Vzhledem k počtu zápasů jsme nadhazovače střídali po denním limitu. Nám se po prázdninách na pálce tolik nedařilo a to se ukázalo jako rozhodující pro naši první prohru 8:4. 

V sobotu ráno nás čekal z poháru známý soupeř Sokol Hluboká. Oproti vysoké brněnské prohře se však zápas vyvíjel přesně naopak. Lukáš na kopci soupeře k ničemu nepustila my jsme v klidu navyšovali vedení na konečných 12:4. 

Odpoledne nás čekal souboj se SaBaTem Praha. Tento tým jsme také znali z Brna, kde jsme jej dokázali vysoko porazit. Opět se však ukázala celková vyrovnanost této kategorie. V úvodní směně se soupeř dostal do dvoubodového vedení. Ve třetí směně jsme čtyřikrát skórovali, ale soupeř dokázal vyrovnat. Teprve doběhem ve čtvrté směně jsme se ujali vedení 6:5, které jsme udrželi do konce zápasu. 

V podvečer jsme netrpělivě čekali, jak dopadne poslední zápas skupiny. Výhra Hluboké nad rakouským týmem nás v kolečku poslala na první místo ve skupině a šli jsme přímo do nedělního semifinále. 

V semifinále nás čekal regionální výběr ze severního Německa North German All Stars. Tento soupeř byl nad naše síly. Silný německý lineup nás přestřílel a donutil chybovat v poli a navíc jsme se na pálce nedokázali vypořádat se svižným nadhozem. Celkové skóre 12:0 hovoří za vše. 

Posledním naším zápasem byl tedy souboj o 3.místo s Tempo Titans. Úvod zápasu nám příliš nevyšel a po třech směnách jsme prohrávali 1:5. V 5.směně se však naše pálky probudili a ujali jsme se jednobodového vedení, které v dohrávce soupeř vyrovnal na 6:6. V prvním extrainningu jsme si vyzkoušeli tie-break - po dvou hodinách hry opět vyrovnáno 8:8. Ve druhém extrainningu přidáváme 3 doběhy. Soupeř nám v dohrávce při dvou autech nabízí hned dvakrát bronz, my však chybujeme a musíme se spokojit se 4.místem s výsledkem 11:12. 

Turnaj Back2School nám nabídl přesně to, za čím musíme vyjíždět mimo oblast. Vyrovnané zápasy, kvalitní nadhazovači, hra pod tlakem… 

Závěrem bych rád poděkoval rodičům, kteří neúnavně fandili ve vypjatých a vyrovnaných zápasech.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře