Vytisknout

Areál Arrows patřil mladším žákům

Napsal Tomáš Grepl |

Tuto neděli za slunného počasí proběhlo v našem areálu 1.kolo Severomoravského Přeboru mladších žáků. Soutěže se letos účastní hned 6 týmů - Arrows, Klasik, Skokani, Cannibals a polské týmy Silesia Rybnik a Gepardy Zory. Na sever Moravy se tak po třech letech vrací kvalitní soutěž mladších žáků. Na každém ligovém turnaji hraje každý s každým (jedno ligové kolo), tedy 15 zápasů na 3 hřištích současně. Celkem je na letošek vypsáno 5 turnajů, což znamená 25 zápasů.

Na úvod nás čekaly polské týmy, oba zápasy byly vyrované a rozhodovala v nich zejména obrana. V prvním zápase se Silesií se nám z počátku nedařilo propálit silné vnitřní pole, ale vytrvalým tlakem na pálce jsme nakonec soupeře udolali 13:9. V úvodu druhého zápasu naši obranu zaskočil běžecký homerun prvního pálkaře, ale rychle jsme se dokázali vzpamatovat a hrát zase svou hru. V útoku jsme postupně přidávali bod za bodem a nakonec jsme dokázali i v tomto zápase zvítězit 12:8.

Ve třetím zápase jsme nastoupili proti omlazeným olomouckým vítězům Halové Ostravy. Zápas jsme měli pod kontrolou a skóre se zastavilo na konečných 20:12. Po přestávce na oběd nás čekal zápas proti mladičkému týmu ze Šumperka, ve kterém jsme pozměnili sestavu, konečné skóre bylo 20:4. Vyvrcholením turnaje byl pro náš tým zápas s frýdeckými Klasiky. Vyrovnaný souboj se nám podařilo rozhodnout až doběhem v dohrávce poslední směny (po časovém limitu) a tak i v tomto zápase jsme zvítězili se skóre 10:9.

Naše celková bilance po 1.kole je tedy 5 výher z 5 zápasů, ale co je důležitější... O nejvíce autů se postaralo duo Šimon (P) a Lukáš (1B) i ostatní však na turnaji prokázali nejen přehled ve hře, ale také stále vyšší úroveň dovedností. Jen namátkou: double-play z fly-outu v podání Káji (SS) a Dana (3B), Benovo autování vedoucího běžce (2B), Mirkovo tečování na domácí (C), Danovy jisté příhozy na první metu (3B). To vše ukazuje na stále se zlepšující hru v obraně.

Celý tým bych však rád pochválil za výkon na pálce, u Denči je vidět veliký posun na pálce i na metách, ale také oba Filipové a Pepík se stále zlepšují. Své první zápasy si již po týdnu trénování na turnaji zahráli Marek s Adamem a nutno říct, že kluci byli platnými členy vítězného týmu.

A na čem musíme nejvíce zapracovat? Určitě to je chytání míčů ze vzduchu, dále budeme muset rozpohybovat a více dostat do hry vnější polaře a současně jim více pomáhat souhrou s vnitřním polem.

Již další neděli 4.5. nás čeká 2.kolo soutěže v Šumperku, které je současně Bronzovým Superpohárem pro oblast Severní Moravy. Účast na tomto turnaji je podmínkou pro účast na Stříbrném Superpoháru společné oblasti Východních Čech a Severní Moravy (dle LL), který se letos koná 31.5. v Pardubicích.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře