Vytisknout

Náročná sezóna mladších žáků

Napsal Tomáš Grepl |

Nepatřím mezi pamětníky klubu, ale dal jsem si tu práci a prohledal ročenky ČBA a další materiály a jiné vítězství v oblasti t-ballu jsem nenašel! Ano je to tak, naši mladší žáci poprvé vyhráli oblastní přebor! A letošní soutěž rozhodně nebyla jednoduchá - účastnili se jí všechny 4 fungující týmy v oblasti a také 2 polské týmy Silesie a Gepardů. V rámci soutěže se odehráli hned 4 turnaje. Pátý turnaj ve Frýdku se bohužel nepodařilo ani na druhý pokus zorganizovat, nicméně příští rok si to Klasici vynahradí doufejme na novém hřišti. Přestože jsme po celou sezónu vedli tabulku, týmy Silesie a Klasik nám neustále šlapaly na paty.

Ještě malé ohlednutí za letošním MČR v Coachballu (pardón nyní již v coachpitchi), kam jsme sice byli ze 12-ti týmů již jediným zástupcem oblasti, ve které se nehraje soutěž s nadhozem trenéra, ale o to větší byla naše touha poprat se o co nejlepší výsledek.

Hned v úvodu pro nás byl velkou výzvou vítěz Supercupu Eagles Praha. V zápase jsme drželi krok a za stavu 7:4 si vedení obou týmů srovnávali "velitelský čas", abychom nakonec ještě dostali šanci v jedné směně. Nicméně nejmenší orlíci nám nadělili na sérii odpalů po sobě hned čtyři body a vzhledem k bodovému limitu už se naše dohrávka ani nekonala.

Naší již jedinou šancí na postup do čtvrtfinále tak byl druhý zápas základní skupiny s Technikou. Vyrovnaný zápas se po střídavém vedení obou týmů dostal až do tie-breaku. Zde se nám po zkratu na metách nedaří skórovat a naopak soupeř v dohrávce boduje na 7:6.

Po hořké porážce se tým již bohužel nedokázal koncentrovat ani na nedělní zápasy o umístění. Naše bezzubá pálka prohrává nejprve s Blanskem 4:8 a poté se SaBaTem 3:5, což nás posílá na nepopulární poslední místo.

Malou záplatou pro nás je celkové druhé místo v dovednostních soutěžích Masters, kde před námi skončil jen Eagles Praha! Naše tréninkové dny Rally Cap nebyly marné.

A nakonec shrnutí sezóny řečí čísel. Mladší žáci letos včetně zimní přípravy odehráli 47 zápasů na 11 turnajích. Celková bilance je 24 výher / 22 proher / 1 remíza. Samozřejmě bilance na republikových turnajích není tak lichotivá, nicméně pozitivem je, že jsme žádný zápas na Supercupu ani na MČR neprohráli rozdílem. Naopak většinu zápasů jsme prohráli o 1 či 2 body. Celou sezónu jsme absolvovali víceméně s 12-ti hráči, které průběžně doplňovali nováčci. Nyní má kategorie mladších žáků již 23 hráčů, kteří jsou rozhodně příslibem do budoucna.

Závěrem bych chtěl poděkovat Gabce a Markétě za spolupráci a pak zejména rodičům za to, že s dětmi tuto náročnou sezónu absolvovali a umožnili jim tak, stát se sportovci a hráči!

Náročnou sezónu absolvovali: Lukáš Hurta, Šimon Všetečka, Mirek a Pepa Dostálovi, Kája a Ben Kovalští, Dan Surý, Filip Hubáček, Filip Šín , Denča Gavendová. Z dalších kategorií nám pomáhali: Zoe Slaná, Vojta Švigost a Adam Benko. A během sezóny se k nám přidali: Adam Kyčmer, Viktor Gajdica a Martin Hrbáč.

Komentáře   

 
# Radim Kepák 2014-10-27 16:51
Velká gratulace!!! RaK
 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře