Vytisknout

Žáci na Novoročním turnaji Zory Cup 2015

Napsal Tomáš Grepl |

Tým složený z hráčů kategorií U11 a U10, kteří začali trénovat v loňském roce 2014, vyrazil tuto neděli 18.1. na halový turnaj U12 v T-ballu do Polska. Turnaje se účastnilo 8 týmů, kromě nás a Klasiku zde hrály polské týmy Silesia Rybnik, Jastrzab Jastrzebie, Rawa Katowice a hned 3 týmy domácích Gepardů. Během celého turnaje probíhaly dovednostní soutěže týmů, které se započítávaly do celkového pořadí na turnaji. Dovednosti si však na turnaji mohli poměřit také rodiče. Dalším zpestřením byla pro děti návštěva z westernového městečka TwinPigs a také loterie o drobné ceny, jejíž losování probíhalo během celého turnaje.

Zápasy se hráli s časovým limitem pouhých 20 minut, takže na odčinění jakéhokoliv zaváhání už nebylo v zápasech moc času. V základní skupině B s námi byly domácí týmy softballu dívek a mladších t-ballistů U10 a také nově vzniklý mladičký tým z Katowic. S tímto týmem jsme si zahráli hned na úvod. Benjamínci z Katowic nám předkládali jednoduché auty a my jsme tak na úvod měli možnost procvičit si dovednosti pálení a běhání po metách před dalšími zápasy. Připsali jsme si první vítězství 13:1 a čekal nás nejtěžší soupeř ve skupině - tým domácího softu. V první polovině zápasu jsme se staršími děvčaty ještě drželi krok, potom ale přišla ofenzivní smršť, díky které nám soupeřky odskočily o několik bodů. Tento rozdíl jsme již nestihli dohnat a tak jsme měli na kontě také první prohru 11:6. V posledním zápase ve skupině jsme se utkali s domácím týmem s podobným věkovým průměrem, jaký měl ten náš. Naši kluci již se dostali d herní pohody a soupeře se nám podařilo přehrát jak v útoku, tak i v obraně kde jsme již měli jen několik drobných zaváhání. Druhé vítězství ve skupině 6:10 nás poslalo do souboje o třetí místo.

O našem soupeři se rozhodovalo až v posledním zápase skupiny A mezi Silesií a Gepardy. Zde o jediný bod zvítězil domácí tým a naším posledním soupeřem se tak stal tým z Rybniku. V našem posledním zápase nás bohužel i přes pohledný výkon v útoku i obraně fyzicky vyspělejší tým dvanáctiletých “přestřílel” 9:6 a v herní části turnaje na nás tak zbyla “bramborová” pozice. V dovednostních soutěžích ještě máme co dohánět, obsadili jsme zde společně s mladším týmem Klasiků 5.-6.místo. Což nás po sečtení bodů z turnaje a dovedností posunulo o jednu příčku níž na celkové 5.místo na turnaji.

Turnaj pro nás po všech stránkách splnil svůj účel a pro nové hráče byl příležitostí jak zase o kousek dohnat své vyhranější spoluhráče, které jsme pro tentokrát nechaly doma. Věřím, že v sezóně pak budou společně tvořit kompaktní týmy jak v coachpitchi U10, tak i v baseballu U11.

Za organizaci pěkného turnaje patří velký dík Przemkovi a Arekovi. Rád bych rovněž poděkoval rodičům za dopravu a fandění na turnaji v Polsku a také Jarkovi Ožanovi díky za pěkné fotografie. Tým “nováčků” Arrows v Zorech tvořili: Martin Hrbáč, Jáchym Kurtin, Vojtěch Ožana, Sebastian Kaloč, Filip Votava, Matyáš Pjontek, Viktor Gajdica, Marian Zádrapa, Hynek Najvert, Jakub Skulina, Dominik Giancarlo a doplnil je náš nejmladší Filip Šín.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře