Vytisknout

Arrows U10 na Stříbrném poháru stříbrní

Napsal Jakub Martinčák |

Uplynulý víkend patřil v pěti areálech po celé republice kvalifikačním turnajům na červnový pražský Supercup, největší evropský turnaj v coachpitchi s mezinárodním zastoupením. Region Východ se sjel do Frýdku – Místku, kde se o dvě postupová místa utkali domácí Klasik, Skokani Olomouc, Hit Opava, Cannibals Šumperk a samozřejmě nemohl chybět Arrows Ostrava. Podle papírových předpokladů a na základě výsledků Bronzového poháru se mělo o postupu rozhodovat mezi Klasikem, Skokany a vítězem bronzového poháru Arrows. Hrálo se systémem každý s každým a nejlepší trojice ještě jednou mezi sebou.

Hned první zápas, ve kterém jsme narazili na Skokany, byl proto velice důležitý. Do utkání jsme vstoupili dobře a po dohrávce druhé směny drželi náskok 7-2. Potom jsme ovšem přestali pálit, soupeř toho využil a v poslední směně jsme šli do dohrávky za stavu 7-9. Skórovat se nám podařilo pouze jednou a na úvod turnaje jsme museli skousnout první těsnou porážku 8-9. (To jsem ještě netušil, jak nám bude chybět bod, který nám v první směně mylně přičetli rozhodčí, zapisovatelé i olomoučtí, a který jsem uhádal v náš neprospěch. Na druhou stranu získat body díky doběhu, který nebyl, by bylo v rozporu s fair-play, ke kterému děti chceme vést). Hned v druhém zápase hráči našli pálkařskou pohodu a zápas proti Opavě pojali jako batting practice. Zápas tak byl za stavu 26-1 pro nás přerušen v poslední směně při neomezené dohrávce, a do statistik se zapsal „pouze“ jako 20-1. Posledním zápasem toho dne bylo utkání proti Klasiku. Zde již byl k vidění opravdu krásný baseball, hlavně v poli, kde se obrany překonávaly v zahrávání autů a žádný odpal nedaly soupeři zadarmo. V krásném zápase jsme museli uznat kvalitu soupeře a přijmout další porážku o jeden bod 2-3.

V neděli jsme do turnaje vstupovali s bilancí jedné výhry a dvou porážek a pro boje o postup nás čekal úkol porazit Šumperk, s kterým jsme posledně hráli relativně vyrovnaný zápas. Jiné to nebylo ani teď, kdy byla naše hra v obraně kvalitní, ale začátek byl pálkařsky slabší. A když si děti nakonec vybraly i dvě slabší směny v obraně, pustili jsme soupeře do vedení. Hráči nakonec unesli tíhu odpovědnosti, v páté směně zabrali, zápas obrátili na 8-6 a nemuseli ani jít do dohrávky. Díky zamotaným výsledkům dalších zápasů nás hned po tomto zápasu čekal vítěz základní části, domácí Klasik. Opět byl k vidění velmi pěkný zápas s vynikajícími momenty v obraně i útoku na obou stranách. V utkání jsme však tahali za kratší konec a po jeho konci na tabuli svítilo 13-6 pro domácí. Rychle jsme se však museli zkoncentrovat na třetí zápas po sobě, ve kterém pro nás bylo nutností porazit Olomouc, abychom mohli pomýšlet na Prahu. Zápas zase začal skvělými zákroky v obraně na obou stranách a v dohrávce třetí směny za stavu 4-3 pro nás, se nám podařilo zahrát pro vývoj utkání klíčový třetí aut na domácí metě po odpalu do outfieldu. V hráčích narostla euforie, kterou přetavili v tvrdé odpaly, které končily daleko ve vnějším poli a utkání dovedli do vítězného konce 16-7. Bez ohledu na další výsledky si tak zajistili konečné druhé místo v tabulce.

Nedílnou součásti Supercupu a Stříbných pohárů je i soutěž masters, v hodu a odpalu do dálky, v rychlosti běhu po metách a v souhře vnitřního pole. V těchto disciplínách se naši borci rovněž neztratili a vítězem v hodu se stal Jonáš Martinčák (40,5m), vítězem v běhu po metách Martin Glaic (13,3 s), třetí místo v odpalu si pak zajistil Vít Robenek. To vše pak bylo podpořenou nejrychlejší souhrou vnitřního pole (24,7 s). Další individuální úspěch zaznamenal Jakub Břečka, vyhlášen dle statistik pálkařem s nejvíce vícemetovýmy odpaly v turnaji a opět Jonáš Martinčák, s třetím nejvyšším pálkařským průměrem turnaje.

V součtu zápasů jsme obsadili postupové druhé místo za Klasikem Frýdek – Místek, a děti se tak mohou těšit první červnový víkend na mezinárodní turnaj Supercup pořádaný na Tempu v Praze. Na Stříbrném poháru nás reprezentovali: (horní řada zleva) František Pavelka, Vít Robenek, Martin Glaic, Jakub Břečka, Dominik Drdličko, Lucie Veřeřová, Jan Kubala (spodní řada) Helena Rýparová, Jonáš Martinčák, Adam Kiršner, Jakub Rusz, Jaroslav Blažek, Richard Krömer, pod vedením Jakub Martinčák, Jaroslav Blažek a Barbora Večeřová.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře