Vytisknout

ARROWS U10 NA SUPERCUPU 2017

Napsal Jakub Martinčák |

Druhým místem na Stříbrném poháru si tým Arrows U10 vybojoval účast na víkendovém Zlatém poháru - Supercupu, konaném od pátku 2. do neděle 4. června v areálu pražského Tempa. Spolu s námi si postup zajistilo dalších patnáct nejlepších týmů z republiky a osm zahraničních celků, včetně exotického čínského týmu či reprezentace Velké Británie. Nás ve skupině čekaly týmy Eagles Praha, Wiena Wanderers, Blesk Jablonec, Oilers Hodonín a výběr z Moldávie, s kterými jsme turnaj v pátek ráno zahájili. V první směně zaskočili naše hráče Moldavci dalekými odpaly a stáhli první body. Naštestí se nám podařilo brzy odpovědět v útoku, v obraně jsme vyrobili minimum chyb a slavili první vítězství v poměru 9-3.

V dalším zápase proti Hodonínu jsme výborně začali na pálce a zaznamenali dva doběhy. Soupeři se podařilo na dva auty obsadit mety a tvrdým odpalem po čáře stáhl tři body a do té doby naše slušně hrající obrana zbytečně propadla poraženecké náladě, což se přeneslo i do útoku a do dalších směn. Zápas tak pro nás skončil prohrou 5-19. Po slavnostním nástupu všech mužstev jsme museli zkoncentrovat síly na poslední zápas toho dne, kde naši borci nastoupili proti Bleskům z Jablonce. V zápase se dařilo především obranám, a to na obou stranách. K vidění bylo plno pěkně zahraných autů, jak ze vzduchu, tak po příhozech na všechny mety včetně domácí. Přesto se soupeř postupně ujal vedení 5-1. V poslední směně se nám však začalo konečně pořádně dařit i na pálce, naše odpaly sbíral soupeř až v zadním poli a za stavu 4-5 jsme obsadili všechny mety. Jak už to v baseballu bývá, centimetry rozhodují o vítězi, a my se museli v krásném zápase poklonit soupeři, který v klíčový moment zahrál třetí out a ukončil náš tlak.

Sobotní porci zápasů jsme začali proti vídeňským Wanderers. Ti už na Z-cupu dokázali, že nebudou hrát roli otloukánků z minulých let a v první směně po dalekých odpalech šli do vedení pět nula. My se pálkařsky probudili opět až ke konci zápasu, který jsme prohráli 2-12. Poté následovali dovednostní soutěže masters. Zde se některým borcům podařilo vylepšit své výsledky ze stříbrných masters ve Frýdku. Zvlášť úctihodný byl běh Martina Glaice, který stlačil čas oběhu met pod 13 s. Bohužel v silné konkurenci tento čas nestačil ani na bednu. Dominik Drdličko potom svým odpalem 38,2m obsadil celkové osmé místo. Z ostatních výkonů stojí za zmínku jistě rekord hráče ze španělského Saint Boi, který hodil 56,4m! V souhře pole jsme na výkon z Frýdku nenavázali a v součtu všech výkonů jsme v Masters skončili na osmnáctém místě. Poslední zápas ve skupině nás čekal její vítěz, Eagles Praha, který si s námi hladce poradil 17-2.

Konečné páté místo ve skupině nás poslalo do boje o zelený pohár. Pro ten jsme museli porazit v sobotním odpoledni Wolfs Domažlice. Oba soupeři si uvědomovali důležitost zápasu a z počátku prim hráli opět především obrany. Za stavu 2-2 ve třetí směně přišel klíčový moment zápasu. Při obsazené druhé a třetí metě a jednom autu jsme odpálili krásný line-drive, jenže soupeř ho rovněž krásně chytil a běžci se nestačili vrátit na mety a double-play ukončila nadějně rozehranou směnu. Domažlice se opět dostali do vedení, v našem tlaku na poslední pálce jsme dokázali stáhnout jenom jeden bod a utkání tak prohráli 3-4. I když jsme zaznamenali více odpalů než soupeř a vyrobili méně chyb než on, dvě naše měly na výsledek rozhodující vliv a nás čekal nedělní zápas o konečné umístění proti Žralokům z Ledenice. Tento zápas se vydařil pálkařsky oporám týmu a vyhráli jsme jej 6-3. Pokud by tak hráči pálili celý turnaj, umístění mohlo být vyšší, než celkové devatenácté (z čtyři a dvaceti zúčastněných). Nutno ale dodat, že jsme zde nejeli s velkými ambicemi. Tým je pohromadě první sezonu a vzali jsme i větší počet dětí, aby zažily vynikající turnajovou atmosféru Supercupu a nabraly zápasové zkušenosti. Rovněž tak konkurence byla silná kvůli změněnému postupovému klíči. Ze silného jihomoravského regionu se všech pět týmů umístilo do první desítky, přičemž brněnským Hrochům se podařilo celý turnaj vyhrát. I díky nim a Saint Boi viděly děti nádherné finále (3-6 v 10 inn.) a doufám, že našly motivaci hrát stejně jako oni. Nejen co se týče herních dovednostní, ale i sportovní disciplíny. Věřím, že jak děti, tak rodiče, kterým děkuji za podporu a logistiku, si turnaj užili, nejen na hřišti a budou na něj dlouho vzpomínat.

Arrows U10 reprezentovali: (horní řada zleva) Jan Kubala, Lucie Večeřová, Jonáš Martinčák, Vít Robenek, Martin Glaic, Adam Kiršner, (dolní řada zleva)Dominik Drdličko, František Pavelka, Jakub Rusz, Helena Rýparová, Jaroslav Blažek, Jakub Břečka a Richard Krömer. Trenéři Jaroslav Blažek, Barbora Večeřová a Jakub Martinčák.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře