Vytisknout

Arrows U9 vyhráli druhý zimní turnaj

Napsal Jakub Martinčák |

V sobotu 28.2. se v Olomouci za účasti domácích Skokanů, frýdecko-místeckých Klasiků, Katowické Rawy, opavského Hitu a samozřejmě ostravského Arrowsu, konalo druhé kolo zimní ligy kategorie U9.

V prvním zápase jsme si snadno poradili s oslabeným týmem Klasiku 8:1 díky dobré pálce a agresivnímu baserunningu.

Nečekaně více práce jsme měli v druhém zápase proti polské Rawě. Na pálce se nám povedla jenom jedna směna, kdy jsme zaznamenali dva doběhy. Nebýt dvou chycených těžkých odpalů ze vzduchu na třetí metě při obsazených metách, zápas by skončil překvapením.

Po dvou vítězstvích jsme nastupovali proti domácím nejen s vědomím, že vítěz toho zápasu se stane pravděpodobně vítězem celého turnaje, ale i s chutí vrátit Skokanům finálovou porážku o jeden doběh z minulého turnaje. Na začátku zápasu se Olomouci podařilo obsadit první a druhou metu, avšak bezchybným výkonem v poli jsme jim nedovolili skórovat. Naopak na pálce jsme po sérii hitů doběhli čtyřikrát. V dalších dvou směnách jsme soupeři povolili pouze jeden bod a navíc ještě tři přidali a vrátili tak Skokanům poslední porážku i s úroky.

V posledním zápase nastoupili naši borci proti Opavě. V kombinované sestavě, kdy si hráči vyzkoušeli jiné posty, než na jaké jsou zvyklí, jsme si vypracovali náskok osmi bodů dobrou pálkou a do dohrávky poslední směny i dobrou obranou. Ta se však v dohrávce rozpadla a hráči si vybrali (naštěstí ten den jedinou) slabší chvilku.Soupeř si tak připsal čtyři doběhy, k radosti nového kouče Opavy,všem velice dobře známého Vítka Kaplana. Tímto bych mu chtěl popřát hodně štěstí v novém působišti a poděkovat za vše, co pro nejen naše děti udělal.

Po čtyřech výhrách a celkovém vítězství v olomouckém turnaji se všichni těší na poslední březnový turnaj do Frýdku – Místku, kde se naše děti poperou o celkové vítězství v zimní lize. Poslední poděkování patří rodičům za podporu a fandění po celou dobu turnaje.

Výsledky:

Arrows – Klasik FM 8:1

Arrows – Rawa 2:1

Arrows – Skokani 7:1

Arrows – Hit 8:4

Nemáte oprávnění publikovat komentáře