Vytisknout

Zahrajte si "na honěnou"

Napsal Tomáš Grepl |

První tři herní aktivity do hodin tělesné výchovy vypadají jako hry na honěnou. Jedná se o běhavé hry, u kterých děti rozvíjí rychlost reakce a pohyblivost. Při těchto aktivitách děti procvičují dovednost tečování, čímž se připraví na další jednoduchou verzi BeeBallu s vyautováním běžce (resp. pálkaře) tečováním namísto zvednutí míče nad hlavu.

 

Prodavač krav

Běžci (červení) mohou vybíhat na povel plácnutí svým „prodavačem" do ruky natažené vzad. Na tento povel vyběhnou co nejrychleji na supermetu. Pokud doběhne běžec na „metu" dříve než jej pronásledující „prodavač" vyautuje tečováním, získává bod. Nicméně pokud jej „prodavač" tečuje dříve, než je na „metě", potom je běžec vyautován a bod získává „prodavač".

Vlci a lišky

Na váš povel (Vlci! nebo Lišky!) vybíhá příslušný tým na svou supermetu a pokusí se tam být dříve, než je vyautuje tečováním protihráč. Pokud je běžec na „supermetě" dříve, než jej protihráč tečuje, získává bod. Nicméně pokud jej protihráč tečováním vyautuje předtím, než je na „supermetě", potom získává bod on.

Hru je možno obohatit tím, že hráčům ztížíme startovní povely zapletením různých slov, apod.

Krmení tygra

Jeden z hráčů (ošetřovatel) položí steak tak blízko před druhého (tygra), jak si jen troufne. Jakmile jej položí, tygr může překročit čáru. Tygr je tak hladový, že ho zajímá nejprve steak, teprve potom se začne zajímat o ošetřovatele, který se mezitím musí schovat za čáru. Tygr se jej snaží dohnat (tečovat).