Vytisknout

Kdo má čisté nohy?

Napsal Tomáš Grepl |

Další trojice aktivit je zaměřená na hbitost a další základní pohybové dovednosti. Navíc jsou aktivity obohaceny o prvky týmové spolupráce a reakce na podněty. Opět zde nechybí procvičování tečování jako nejjednoduššího způsobu vyautování.

Podél lví klece

Chcete se proplížit do lví arény (zadní obruč). Pokuste se tam dostat bez toho, aby vás dostal lev. Pokud je lev na druhé straně, než jste vy, můžete ušetřit steak a dát ho potom do vaší obruče. Lev vás nesmí tečovat, život si zachráníte tím, že položíte steak na žíněnku. V obou případech se vracíte z cirkusu zpět vnější stranou. Běžci mohou spolupracovat. Kdo získá dřív 5 steaků? Lev nebo děti?

Čisté a špinavé nohy

Jakmile vstoupíte do bláta (mezi čary), máte „špinavé nohy". Tento hráč může být tečován protihráčem, kteří mají „čisté(-ější) nohy". Nicméně jakmile se hráč stihne dostat za čáru na druhé straně, aniž je tečován, má „nejčistší nohy" a příště tečuje protihráče.

Agent a zloději

Agent se snaží pochytat všechny zloděje plácnutím a odvést je do vězení. Zloději mohou běhat všude, kromě žíněnek (domů).