Vytisknout

Žíněnky místo met?

Napsal Tomáš Grepl |

Poslední trojice aktivit S tečováním běžců je opět zaměřená na základní pohybové dovednosti. Na tyto aktivity již navazuje jednometový BeeBall, který připomíná kriket, kdy běžec běhá mezi první a domácí metou a za každé přeběhnutí získá pro svůj tým bod. Děti díky předchozím aktivitám již budou na tuto variantu dostatečně připraveny.

Řezník a psi

Využijte značky jako salámy a rozprostřete je na okno (žíněnku). Každý pes má svou boudu (obruč). Psi se společně snaží ukrást řezníkovi co nejvíce salámů z okna a uložit je do bezpečí ve své boudě (na každého psa je jeden salám).

Čtyři rohy

Čtyři žíněnky snadno nahradí mety, mezi kterými mohou běžci přebíhat. Za každé přeběhnutí běžce ze žíněnky na žíněnku získává útok (běžci) 1 bod. Za každé tečování získává bod obrana. Kdo má více bodů? Kdo je lepší?
Ve druhé variantě pak za delší trasu mezi žíněnkami získává útok více bodů (viz. obrázek). Jako rozšíření této hry již běžci obíhají žíněnky jako mety, namísto bodů přenášejí značky.

Měnící se strom

Hráči jsou veverky a pomocí obručí vytvořte stromy. Jedna (nebo více) veverka je bez vlastního stromu. Sousední veverky se snaží vyměnit navzájem, aniž by mezi tím volná veverka vylezla na prázdný strom. Výměna předpokládá vzájemnou spolupráci a komunikaci.