Vytisknout

Jednometový Beeball - softballový Kriket

Napsal Tomáš Grepl |

Pokud Vaše děti už omrzelo zvedání míčku nad hlavu, máme tu pro Vás obohacenou herní variantu BeeBallu. Opět se běhá jen na první metu, avšak odtud se běžec může vrátit zpět na domácí metu a znovu se pokusit o skórování na první metě. Obrana tak má další čas na první přihrávky - házení a chytání. Vyautovat běžce lze tím, že jej obránce s míčem tečuje (dotkne se jej). Tuto jednoduchou činnost už si děti měli možnost vyzkoušet v několika hrách, které jsme zde zveřejnili. Současně může být běžec vyautován chycením odpáleného míče ze vzduchu (bez dopadu na zem) nebo přihrávkou a šlápnutím na první metu. 

Abychom nechali dětem více prostoru pro rozhodování můžeme použít verzi "všechno nebo nic", která velmi připomíná Kriket. Běžec může běhat mezi první a domácí metou kolikrát chce. Za každý doběh na domácí metu získává bod, avšak pokud jej obrana kdykoliv vyautuje nezískává nic. Je tak jenom na dětech jestli vezmou jistý bod nebo budou více riskovat. Rozehra končí = hra je zmražena, jakmile obránce s míčem šlápne na první metu nebo do dráhy běžce nebo pokud běžec již neusiluluje o další bod.

D-TOUR a HIT AND RUN

Dalším oživením je využití kuželů či dalších met k vyznačení bodovaných uliček či délky trasy na první metu. Opět se děti rozhodnou podle odpalu o kolik bodů chtějí usilovat.

Přeji Vám hodně zábavy s BeeBallem!