Vytisknout

Školní Beeball pro 1. a 2.třídu

BB-school-start

Hřiště

První meta je ve vzdálenosti zhruba 15 metrů (zelená tipline zhruba 6 metrů) od domácí mety, úhel výseče hřiště (pomezních čar) je 60 stupňů. Nebojte se vlastního nastavení metové vzdálenosti a úhlu tak, abyste dosáhli rovnováhy mezi útokem a obranou a běžci střídavě skórovali na první metě. Pokud běžci skórují příliš často (obrana není schopna zahrát aut), zvětšením vzdálenosti na první metu snadno podpoříte polaře v jejich snaze zahrát aut. Mějte na paměti! Změna úhlu ovlivní nejen obranu, ale také pálkaře. (větší úhel = snadnější odpal).

Týmy

Velikosti týmů závisí na možnostech (hrací plocha, povrch, bezpečnost), úrovni dovedností hráčů a požadovaném počtu startů na pálce pro jednotlivé hráče. Můžete si zvolit hru od 1 proti 3 až po například 10 proti 10. Pokud má jeden z týmů více hráčů, menší tým má start na pálce navíc.

Rozmístění

Polaři při odpalu stojí za bezpečnostní čarou (první meta - kužel). Připravující se pálkaři musí být v dostatečné vzdálenosti od pálkaře (ne za pálkařem), při větším počtu hráčů vytvořte dug-out (střídačku) pomocí kuželů nebo lavičky. Dbejte na bezpečnost, u této varianty hrejte bez chytače.

Skórování

Běžec skóruje doběhem na první metu po správném odpalu (do hřiště a za tipline), pokud do té doby polaři nezvednou míč nad hlavu (a nezakřičí aut).

Pravidla

Míč do hry: Míč musí být odpálen do hřiště mezi kužely za zelenou tipline. Počet pokusů pálkaře není omezen.
Zůstat ve hře: Pálkař skóruje šlápnutím na první metu, pokud dříve nezvedne obrana míč nad hlavu.
Vyautování: Hráči v poli (obrana) se snaží zabránit skórování vyautováním běžce zvednutím míče nad hlavu a zakřičením "Aut!"
Zmrazení hry: Jakmile je běžec vyautován, hra je zmrazena. Míč se vrací zpět do pálkařského boxu. 

Změna / konec

Pálkaři se s polaři vymění po stanoveném počtu startů na pálce. Např. „Jeden proti všem", kdy jeden hráč pálí tolikrát kolik je polařů nebo například 3 na 3 se dvěma starty na pálce až po 10 proti 10 každý s jedním startem na pálce apod. Zvolte možnost s co nejmenšími prostoji.