Vytisknout

Další medaile pro Arrows. Pavelka veze bronz z mistrovství Evropy

Napsal Květoslav Šimek |

Květoslav Šimek

Další medaile pro Arrows. Pavelka veze bronz z mistrovství Evropy

Evropské zlato se jim obhájit nepodařilo, nicméně medaili z mistrovství Evropy do 15 let čeští baseballisté vezou. V rakouském Wiener-Nuestadtu a Rohrbachu vybojovali bronz. Výraznou roli v národním týmu hrát Vojtěch Pavelka z Arrows Ostrava.

„Škoda semifinálové prohry s Německem, hráli jsme hodně dobrý zápas,“ říkal Pavelka po prohře 8:9. „Bohužel. Chybělo trochu štěstíčka, udělali jsme tam pár malých chyb.“ Český tým prohrou s Německem přišel o postup do finále, i o přímý postup na mistrovství světa. V boji o bronz Češi porazili Francii 11:8.

Stejně jako nedávno baseballisté do 12 let (Hurta, Votava) Češi na mistrovství Evropy padli s pozdějším mistrem. Německo ve finále porazilo Nizozemí 4:2 a bere evropské zlato.

V základní skupině obsadili čeští baseballisté druhé místo. Porazili Polsko 17:3, Rusko 10:9 a Rakouskou 15:1. Nestačili pouze na Nizozemí, prohráli s ním 6:11. To je v semifinále poslalo na vítěze skupiny B. Češi v klíčovém duelu s Německem nezachytili start, po dvou směnách prohrávali 0:6, po čtyřech 3:9. Pěti body v páté směně se přiblížili na rozdíl bodu, ale otočit zápas už nestačili.

„Dokázali jsme se v polovině zvednout, škoda,“ mrzelo Pavelku. Na šampionátu odehrál pět zápasů, čtyři v základní sestavě. Z dvanácti startů na pálce měl pět hitů (z toho tři dvoumetové), stáhnul 7 bodů (nejlepší RBI v českém týmu).

Konečné pořadí ME U15: 1. Německo, 2. Nizozemí, 3: Česká republika, 4. Francie, 5. Itálie, 6. Rakousko, 7. Španělsko, 8. Rusko, 9. Polsko, 10. Litva.

Květoslav Šimek (www.isport.cz)

Nemáte oprávnění publikovat komentáře