Vytisknout

O finále bude boj, ale další vítězství nad Draky dává naději

Napsal Jiří Maléř |

O finále bude boj, ale další vítězství nad Draky dává naději

Bseballisté Arrows odehráli osm zápasů v deseti dnech. V šesti dokázali zvítězit a především opět dokázali porazit Draky Brno a navíc před domácími fanoušky poměrem 8:6.

Letošní play off se hraje systémem, kdy šest nejlepších týmu základní části hraje každý s každým na tři zápasy. Nejlepší z této mini tabulky jde přímo do finále, druhý a třetí o finále hrají na dva vítězné zápasy. (Je to složité, ale uvést to musíme, týmy co budou hrát o finále, hrají na dva vítězně, při čemž tým, který byl v dlouhodobé části umístěn lépe, automaticky vede jedna nula,) (dovolím si ještě poznámku autora, snad bude baseball hrát více jaderných fyziků a matematiků, aby někdo dokázal hráčům říci pár dní před začátkem zápasů, jakým systémem hrají.)

Zpět k zápasům, s Eagles a Skokany, hráči Arrows nezaváhali. Přišly zápasy s brněnskými Draky. Přes to, že Arrows jako jediní dokázali vykrást brněnské hřiště, nyní se to nepodařilo.

„V pátek to byl souboj nadhazovačů, rozhodly dvě naše chyby. Druhý zápas už byl lepší, ale pořád jsme se trápili na pálce. Zlepšili jsme se ž ke konci zápasu, ale to už nestačilo,“ přiznal hrající manažer Arrows Aleš Navrátil, který však jedním dechem dodal, že celý tým se vracel do Ostravy s jasným cílem vyhrát a ukázat Drakům, že chtějí bojovat o titul. „V neděli jsme dobře vstoupili do zápasu, fanoušci nás hnali, navíc vynikající práce nadhazovačů a potom se i pálkaři probrali. Máme před sebou pár týdnů volna, ale stále jsme v boji o titul a to je náš cíl,“slíbil Navrátil.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře