Vytisknout

Kubicová pomohla juniorkám k osmému místu na mistrovství světa

Napsal Květoslav Šimek |

Květoslav Šimek

Kubicová pomohla juniorkám k osmému místu na mistrovství světa

Tereza Kubicová (19 let) z Arrows Ostrava si s juniorskou reprezentací připsala další úspěch. České softballistky se na mistrovství světa v americkém městě Clearwater probojovaly mezi osm nejlepších. Z evropských účastníků byly v konkurenci 26 zemí nejlepší. V prvním kole play off padly s Tchaj-wanem 6:7 až po druhém tie-breaku a obsadily konečné osmé místo.

„Na mistrovství světa juniorek je to pro českou reprezentaci historický úspěch,“ hodnotil asistent trenéra Petr Minžak. „Dokázali jsme být vyrovnaným soupeřem všem týmům, kterým jsme se postavili. Dvě těšné prohry o bod nás neposunuly ještě o kousek výš, kam jsme možná ještě mohli vystoupat.“

České softballistky v Americe odehrály šest zápasů. Ve skupině prohrály jen jednou. S Portorikem (nakonec bronzovým) v přímém boji o první a druhé místo ve skupině 1:2. Tím přišly o možnost opravy v play off a těsná prohra s Tchaj-wanem tak byla pro český tým konečná. Homerunem se v duelu blýskla Míša Regnerová.

„Zápas s Tchaj-wanem byl velmi vyrovnaný, i když na začátku nás soupeřky zaskočily a utekly do vedení,“ popisuje Minžak. „Postupně se nám ale podařilo vyrovnat na 5:5 a šlo se do prodloužení. Bohužel ve druhém tie-breaku se Tchaj-wankám podařilo skórovat a nám v dohrávce už ne.“

Catcherka Teraza Kubicová patřila klasicky k oporám týmu. Zejména v obraně, připsala si 20 zahraných autů. Dařilo se jí i na pálce. Ze 14 startů měla pět hitů (1 třímetový, 2 dvoumetové). Měla čtyři doběhy a stáhla 2 body. Třikrát se dostala na metu zdarma.

Šampionát vyhrály domácí Američanky, které ve finále porazily Japonsko 13:4. Unikátním výkonem se ve zlatém týmu blýskla Madilyn Nicklesová - zlomila hned tři dosavadní rekordy juniorského mistrovství. Předvedla nejvíc homerunů (6), stáhla 30 bodů a z 29 startů na pálce měla 20 odpalů (úspěšnost na pálce .690).

České výsledky, základní skupina: Indie 14:2, Argentina 6:0, Nový Zéland 7:4, Dominikánská republika 8:0, Portoriko 1:2, play off: Tchaj-wan 6:7.

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Japonsko, 3. Portoriko, 4. Kanada, 5. Tchaj-wan, 6. Čína, 7. Austrálie, 8. Česká republika, 9. Mexiko, 10. Filipíny, 11. Dominikánská republika, 12. Itálie, 13. Brazílie, 14. Nizozemí, 15. Velká Británie, 16. Nový Zéland, 17. Korea, 18. Irsko, 19. Peru, 20. Argentina, 21. Guatemala, 22. Indie, 23. Jihoafrická republika, 24. Bahamy, 25. Turecko, 26. Izrael.

Květoslav Šimek (www.isport.cz)

Nemáte oprávnění publikovat komentáře