Vytisknout

Hurta s Votavou uspěli na mistrovství světa, domů vezou i HOMERUN

Napsal Květoslav Šimek |

Lukáš Hurta s Filipem Votavou výrazně pomohli české reprezentaci do 12 let k parádnímu osmému místu na mistrovství světa v Tchaj-wanu. Hráči ostravského Arrows patřili k lídrům týmu, Hurta si dokonce připsal jediný český homerun mistrovství. Oba se navíc poměrně výrazně zapsali do nadhazovačských statistik. Hurta byl podle čísel třetí nejlepší nadhazovač šampionátu, Votava třináctý.

„Chtěli jsme vyhrát i poslední zápas s Německem a mít z šampionátu bilanci 4 výher/ 4 proher, to se bohužel nepovedlo,“ hodnotil vystoupení české reprezentace trenér Milan Prokop. „Ale nebuďme neskromní, i s Němci (5:6) jsme sehráli pěkný zápas a i tak jsme dosáhli skvělého výsledku, který asi docení spíše až další generace. A hráčům dojde možná ještě později. Kluci se prali o každý míč, o každý dobrý odpal, povzbuzovali se a táhli za jeden provaz. Pro ně, i pro nás, je to obrovská zkušenost. Věříme, že ji všichni promítneme do našich dalších baseballových, i nebaseballových dnů a činností.“

Češi v základní skupině sehráli pět zápasů. S Japonskem prohráli 0:13, Brazílii porazili 8:2, Mexiku podlehli 3:18 (po třech směnách bylo skóre 3:5), Tchaj-wanu 0:20 a porazili Jihoafrickou republiku 10:0. V bojích o umístění porazili Austrálii 11:5 a prohráli s Panamou 3:13 a Německem 5:6. Titul berou Američané, kteří ve finále přehráli domácí Tchaj-wan 7:2. Třetí skončilo Mexiko.

„Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme smutní z toho, že jsme měli tři výhry, nevěřil bych,“ přiznal trenér Prokop. „Bylo to dobré. Jen mě pořád neskutečně překvapuje, jak stejně velcí a možná i silní hráči, dokážou pálit míče na dvojnásobnou vzdálenost. To nedokážu pochopit. V obraně jsme se soupeřům přiblížili, i nadhazovači odvedli dobrou práci. Ale rozdíl v kontaktu na pálce je prostě strašný.“

Jediný český homerun si na turnaji připsal Lukáš Hurta. V duelu proti Panamě. Celkově patřil na pálce z Čechů k nejlepším. Z dvaceti startů měl 9 hitů, 4 doběhy a stáhnul 4 body. Filip Votava měl z 19 startů 4 hity, 3 doběhy a stáhnul 2 body. Na první metě měl Votava pro změnu nejvíc zahraných českých autů (41).

Oba ostravští hráči se blýskli na nadhozu. Hurta si hlavě díky skvělému zápasu s Brazílií připsal celkem 12 strike-outů, v tom byl celkově na druhém až třetím místě. Pro srovnání, hvězda amerického výběru Joshua Trevor Atomanczyk jich zahrál 11. Votava svým nadhozem vyřadil 9 pálkařů a také útočil na elitní desítku mistrovství světa.

České výsledky, základní skupina: Japonsko 0:13, Brazílie 8:2, Mexiko 3:18, Tchaj-wan 0:20, Jihoafrická republika 10:0, skupina o umístění: Austrálie 11:5, Panama 3:13 a Německo 5:6.

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Tchaj-wan, 3. Mexiko, 4. Japonsko, 5. Korea, 6. Nikaragua, 7. Panama, 8. Česká republika, 9. Brazílie, 10. Austrálie, 11. Jihoafrická republika, 12. Německo.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře