Vytisknout

Mladší kadeti přivezli pohár z Prahy. Poprvé v historii turnaje

Napsal Květoslav Šimek |

Mladší kadeti přivezli pohár z Prahy. Poprvé v historii turnaje

Poprvé v historii mezinárodního turnaje Back2School v Praze přivezli do Ostravy pohár baseballisté Arrows. Získali jej mladší kadeti (U13) pod vedením Zdeňka Votavy a Ladislava Marečka. K tomu přidali i individuální trofeje. Cenu pro nejlepšího nadhazovače bral Šimon Všetečka a nejlepším pálkařem turnaje byl Filip Votava. Cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče turnaje „atakoval“ Martin Hrbáč, který byl spolehlivý na pálce a jako catcher odchytal všech pět zápasů. Ovšem pořadatelé přece jenom nechtěli pustit všechny trofeje. Žáci Arrows (U11) skončili na turnaji ve své kategorii osmí, kadeti (U15) pátí.

„Parádní výsledek, velké překvapení, nikdo s námi na vítězství nepočítal,“ radoval se trenér Zdeněk Votava. „I já jsem nadmíru spokojený. Kluci ukázali velké srdce, jsem na ně hrdý. I slza dojetí mi ukápla, ale to jsem se snažil před klukama schovat.“

Mladší kadeti sehráli v Praze pět zápasů, všechny vyhráli. Ve skupině porazili německý výběr KMC Ambassadors (20:1), Kotlářku (12:1) a ve čtvrtfinále Hrochy Brno (10:1). „Hroši nepřijeli v plné palbě, měli na turnaji béčko,“ líčil Votava. „O dost napínavější bylo až semifinále s Eagles Praha. To už byl soupeř, který nás pořádně prověřil. Na pálce i v obraně.“ Semifinále vyhráli Arrows 9:7

Vrcholem bylo finále s rakouskými Diving Ducks. A bylo to drama se vším všudy. „Bouřlivá atmosféra, plná tribuna a přestřelka na hřišti,“ popisuje Votava. Za stavu 12:12 rozhodoval tie-break s obsazenou první a druhou metou. Začínali Rakušané a nasázeli 5 bodů. „A to jsme ještě zahráli super aut proti bodu na domácí metě,“ říká trenér. „Byla to velká ztráta, kluci už mleli z posledního, protože bylo horko a měli toho za sebou hodně. Přesto to ještě dokázali v dohrávce otočit.“

Dohrávku prodloužení stylově tříbodovým homerunem zakončil Filip Votava. Před ním poslal míč za plot i Martin Hrbáč, ale šel těsně mimo výseč. Obrat na 18:17 se povedl a pohár brali Arrows. V akci pak byli i oba trenéři, kteří sázkami vyhecovali tým. Asistent Ladislav Mareček už po semifinále plaval v kašně a po finále se obléval pivem. A Zdeněk Votava zakončil sprint po metách slajdem na domácí hlavou napřed. „I tohle jsme přežili ve zdraví,“ dodal s úsměvem Votava.

Solidní páté místo brali kadeti Arrows (U15). Na turnaji byli pouze v devíti lidech, na jeden zápas si půjčili Lukáše Hurtu a Filipa Votavu z třináctek. „Bylo to hektické, moc nás nebylo, ale páté místo je úspěch,“ byl spokojený trenér kadetů Michal Lisko.

Výsledky mladších kadetů (U13), skupina: KMC Ambassadors (Německo) 20:1, Kotlářka Praha 12:1, čtvrtfinále: Hroši Brno 10:1, semifinále: Eagles Praha 9:7, finále: Diving Ducks (Rakousko) 18:17. Konečné pořadí: 1. Arrows Ostrava, 2. Diving Ducks, 3. Eagles Praha.

Sestava Arrows Ostrava (U13): Šimon Všetečka, Lukáš Hurta, Martin Hrbáč, Filip Votava, Matyáš Pjontek, Marek Slapnička, Dalibor Slapnička, Benedikt Kovalský, Daniel Surý, Sebastian Kaloč, Viktor Gajdica, Vojtěch Ožana, Tobias Bogdalík, Hynek Najvert, Filip Šimek. Trenéři: Zdeněk Votava, Ladislav Mareček.

Výsledky kadetů (U15), skupina: Technika Brno 5:6, Kotlářka Praha 10:6, Eagles Praha 10:11, o 5. místo: Hluboká 7:4. Konečné pořadí: 1. Technika Brno, 2. Hroši Brno, 3. SaBaT Praha...5. Arrows Ostrava.

Sestava Arrows Ostrava (U15): Adam Gřeš, Michal Kovala, Vojtěch Pavelka, Jakub Šín, Daniel Vítkovský, Vít Ondroušek, Matěj Neděla, Marek Hlavička (Skokani Olomouc), Emil Dudek (Silesia Rybnik). Trenéři: Michal Lisko, Petr Kovala

Výsledky žáků (U11), skupina: Třebíč 0:11, Plzeň 17:3, čtvrtfinále: North Stars (Německo) 0:7, skupina o 5.-8.místo: Kotlářka Praha 5:6, o 7. místo: Tempo Titans Praha 11:17. Konečné pořadí: 1. Třebíč Nuclears, 2. North Stars, 3. SaBaT Praha...8. Arrows Ostrava.

Sestava Arrows Ostrava (U11): Alexandr Pigula, Vojtěch Švigost, Filip Šín, Jonáš Martinčák, Richard Krömer, Jakub Břečka, Daniel Rýpar, Vojtěch Hanusek, Lukáš Kuriak, Adam Lacina, Michal Řehák. Trenéři: Tomáš Grepl, Gabriela Šínová, Markéta Gottvaldová.

Květoslav Šimek, www.isport.cz

Nemáte oprávnění publikovat komentáře