Vytisknout

Arrows musí udělat poslední krok k účasti ve finále

Napsal Jiří Maléř |

Arrows musí udělat poslední krok k účasti ve finále

Extraligoví baseballisté Arrows skončili v neděli náročný program nástavbové části soutěže extraligy. V ní dokázali z patnácti zápasů ve třinácti zvítězit. Vybojovali si tím možnost hrát o účast ve finále a naplnit tak svůj letošní cíl. O finále budou ostravští borci bojovat o tomto víkendu, začínají v sobotu na hřišti Kotlářky Praha.

Pět zápasů v sedmi dnech, to byl náročný program druhé části play off baseballové extraligy, který uplynulý týden absolvovali hráči Arrows Ostrava. K velké radosti týmu i fanoušků se podařilo náročný program zvládnout beze ztráty a všechna utkání vyhrát. V pondělí si ostravští baseballisté poradili 4:1 s Kotlářkou Praha, ve středu zdolali 6:0 Skokany Olomouc a v posledních třech zápasech se utkali s týmem brněnských Hrochů a připsali si postupně vítězství 1:0, 4:0 a 4:2. „Byl to náročný týden, vůbec celý letošní program extraligy je nabitý, vždyť jsme již odehráli 51 zápasů a z toho 42 vítězných. Kluci už teď zaslouží velkou pochvalu, stejně jako naši báječní fanoušci, ale čeká nás ještě poslední krok, abychom splnili cíl sezóny,“ uvedl manažer Arrows Ostrava Aleš Navrátil, podle něhož na začátku týdne ještě žila i reálná naděje na přímý postup do finále. „Čekali jsme, zda Draci s Kotlářkou nezaváhají, pak jsme mohli jít přímo do finále. Nestalo se, tak v posledních zápasech, kdy už jsme věděli, že účast v boji o finále máme jistou, jsme potřebovali především udržet kluky v koncentraci a taky zůstat na vítězné vlně. To se povedlo a nyní už vyhlížíme další víkendový souboj s Kotlářkou. Stačí nám jedno vítězství a jdeme do finále. Uděláme pro to všichni maximum,“ slíbil Navrátil.

Ostravští baseballisté totiž díky lepšímu skóre vzájemných zápasů nastupují do duelu o finále proti Kotlářce Praha již s vedením 1:0 na zápasy. Série se hraje na dvě vítězná utkání, už v sobotu v Praze si tak naši borci mohou vybojovat účast ve finále, pokud by se tak nestalo, rozhodující zápas se bude hrát v Ostravě v areálu Arrows Parku v neděli 17. září od 15:00 hodin. Všechny fanoušky, srdečně zveme, přijďte si užít extraligový baseball a vytvořit naším hráčům příjemné domácí sportovní prostředí.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře