Vytisknout

Mladší kadeti Final Four nevybojovali, končí na děleném 7. místě

Napsal Květoslav Šimek |

Květoslav Šimek

Mladší kadeti Final Four nevybojovali, končí na děleném 7. místě

Baseballisté Arrows Ostrava do 13 let postup do Final Four mistrovství republiky nevybojovali. V kvalifikaci v Praze skončili ve své skupině čtvrtí a celkově se tak pro letošní sezonu dělí o sedmé a osmé místo s pražským SaBaTem. O mistrovský titul v kategorii mladších kadetů budou bojovat Tempo Titans Praha, Hroši Brno, Eagles Praha a Sokol Hluboká nad Vltavou.

„Po nedávné výhře na Back2School jeli kluci na kvalifikaci s tím, že jim to asi všichni dají. Což se pochopitelně nestalo,“ líčí trenér Zdeněk Votava. „Hned první zápas s Draky (1:8) jsme měli vyhrát, jenže proti nám nasadili kluka s pomalým nadhozem a ten naše nejlepší pálkaře úplně vymazal. Naši power hiteři nejsou na pomalý nadhoz zvyklí a měli s ním problémy. A když už, tak to byl luft a v poli nám jej chytili. My naopak dělali chyby i v poli, na éčka (chyby) jsme vyhráli.“

Ve druhém duelu se mladší kadeti utkali s Hrochy Brno, kteří byli na rozdíl od Back2School v plné sestavě. „Zase jsme tahali za kratší konec, pořád jsme dotahovali,“ popisuje Votava. Dvoubodovým homerunem se v závěru blýsknul Martin Hrbáč, ale na obrat už to nestačilo. Arrows padli 5:7.

Jedinou výhru v kvalifikaci si pak připsali s Technikou Brno (9:3). „Povinné vítězství, ale zase jsme zabrali až za stavu 0:3 ve druhé směně,“ popisuje trenér. „V posledním zápase s neporaženým Tempem (1:11) už se nám nepodařilo kluky motivovat. Sice už se nehrálo o nic, tabulka byla z našeho i jejich pohledu jasná, ale i tak to byla škoda. Tempo je kvalitní soupeř a každý podobný zápas se počítá. V naší oblasti takové soupeře nepotkáme a pak máme problémy. I v poli. Když se v poli dostaneme pod tlak, najednou nevíme, co s tím.“

Konečné sedmé až osmé místo v mistrovství republiky vnímají Ostravané jako zklamání. „Je mi to líto, protože tým byl poskládaný velmi dobře a šance na postup do Final Four rozhodně byla. Bohužel to tentokrát nebylo ono,“ dodal Votava.

Výsledky Arrows: Draci Brno 1:8, Hroši Brno 5:7, Technika Brno 9:3, Tempo Titans Praha 1:11. Konečné pořadí kvalifikace, skupina A: 1. Tempo (4 výhry/0 proher), 2. Hroši Brno (3/1), 3. Draci Brno (2/2), 4. Arrows Ostrava (1/3), 5. Technika Brno (0/4). Skupina B: 1. Eagles Praha (4/0), 2. Hluboká nad Vltavou (3/1), 3. Třebíč Nuclears (1/3), 4. SaBaT Praha (1/3), 5. Klasik Frýdek-Místek (1/3).

Sestava Arrows Ostrava: Šimon Všetečka, Lukáš Hurta, Martin Hrbáč, Filip Votava, Matyáš Pjontek, Marek Slapnička, Dalibor Slapnička, Benedikt Kovalský, Daniel Surý, Viktor Gajdica, Vojtěch Ožana, Tobias Bogdalík, Hynek Najvert, Filip Šimek. Trenéři: Zdeněk Votava, Ladislav Mareček.

Květoslav Šimek, www.isport.cz

Nemáte oprávnění publikovat komentáře