Vytisknout

Hrajeme skvěle, věříme domácímu prostředí. Baseballisté chtějí finále otočit

Napsal Květoslav Šimek |

Květoslav Šimek

Hrajeme skvěle, věříme domácímu prostředí. Baseballisté chtějí finále otočit

Drama do posledního míče. Takové je zatím finále baseballové extraligy mezi Draky Brno a Arrows Ostrava. Po dvou duelech v Brně je stav Czech Series 2017 2:0 pro Draky, oba zápasy vyhráli 3:2. Dvakrát dokázali skóre otočit až díky parádním odpalům v dohrávkách posledních směn. Dnes se hraje v Arrows Parku v Ostravě, začíná se v 19 hodin. Pokud Draci vyhrají, získají 21. titul. Ostravané tomu chtějí, i za pomoci skvělých fanoušků, zabránit.

„Zápasy jsou neskutečně vyrovnané, pokaždé se rozhodovalo až v závěru, mohli jsme prohrávat klidně 0:2,“ uznal i Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno. První duel získali Draci v dohrávce deváté směny, druhý dokonce až v tie-breaku desáté směny. V pátek se dvoubodovým odpalem blýsknul Jakub Hajtmar, v neděli stejný kousek zopakoval Martin Červinka.

Ostravané si přitom v obou zápasech připsali více odpalů (10:9 a 7:6). V klíčových momentech byli ovšem Draci na pálce úspěšnější. „Hitů máme víc, ale důležitější je, jak se to poskládá a jestli máme zrovna někoho na metě,“ přemítal ostravský Tomáš Juněc. „Pálkařsky jsme na tom stejně jako Draci, nevidím žádný rozdíl. Důležité je provést maličkosti lépe.“

Pro čtyři ostravské body ve finále doběhli shodně dvakrát Jakub Grepl a Jakub Kaplan. Svými odpaly je stáhli Jakub Malík, Cameron Russ a Jakub Kaplan (všichni RBI 1).

I přes těsné prohry zůstává tým Arrows naladěný bojovně. Věří domácímu prostředí. V sobotu se v Ostravě hrát kvůli dešti nemohlo, zápas byl přeložený na dnešní podvečer. Pokud Ostravané vyhrají, pokračuje série v pátek opět na jejich půdě (19 hodin). „Věřím, že přijde hodně lidí, doma se nám hraje skvěle,“ říká Juněc. „Nejsme na tom špatně, hrajeme skvělý baseball, je to hodně vyrovnané a jde opravdu o jeden odpal. Prohry nebereme tragicky.“

Květoslav Šimek (www.isport.cz)

Nemáte oprávnění publikovat komentáře