Řekové zaskočili Chorvaty, Nizozemci nezaváhali

Napsal www.me2014.cz | .

Ostravě skončila základní část mistrovství Evropy. Každý z týmů si odvezl alespoň jednu výhru, někdo bude spokojen více, jiný méně. Jasně nejlepšími byli hráči Nizozemska, kteří pokaždé vyhráli o více než 5 bodů.

Řecko - Chorvatsko 10:0
Chorvaté měli dnes ve svých rukách 4. místo v tabulce skupiny B, kterým by se vyhnuli bojům o sestup. Stačilo v dnešním dopoledním utkání porazit Řecko. To se jim však nepodařilo, naopak prohráli rozdílem v 7. směně a „pustili“ tak do Blanska tým Ruska. Řecký tým dosud jako jediný ve skupině neměl na svém kontě žádnou výhru při skóre 6:57. Nyní ale přidával pravidelně od začátku v každém inningu nějaké body. Byl dodržen i homerunový standard - za dva body pálil přes střední pole Christopoulo.

Španělé byli nad naše síly

Napsal www.me2014.cz | .

V posledním zápase ve skupině hráli naši reprezentanti se Španělskem o druhé místo v tabulce, které by znamenalo, že body získané ze skupiny se počítají i do finálových soubojů. I toto utkání přenášela přímým přenosem Česká televize.

Na kopec se postavili Richard Hernandez a Daniel Mráz. Prvním bodujícím hráčem byl Oscar Angulo, kterému se bohužel pro náš tým podařilo hned v první směně odpálit homerun do pravého pole. Stejnou mincí oplatil soupeři i Petr Zýma na začátku 3. směny. To už jsme však prohrávali 0:3 a odvrátili velký tlak Španělů v dohrávce 2.inningu. Ale také naši hráči se dostávali na mety, za celý zápas napálili 9 hitů. Rozhodující pro vývoj utkání byla 6. směna. Nejprve Češi snížili na rozdíl jednoho bodu, když se na 2. metu dostal dvoumetovým

Další jasná vítězství v Ostravě

Napsal www.me2014.cz | .

Dvě rozdílové výhry, 12 homerunů, jistý postup českého týmu do finále - to je bilance pondělních utkání v Ostravě.

Chorvatsko - Rusko
Důležitého utkání mezi Chorvatskem a Ruskem otevřelo čtvrtý hrací den ME v Ostravě. Chorvaté byli dosud bez výhry, ale pokud by se jim v tomto zápase podařilo ruský tým porazit, měli by naději na 4. místo ve skupině a vyhnuli by se bojům o sestup. Na kopci se představili Denis Leonov a James Summers. Lépe začali Rusové a ujali se ve 2. směně vedení 2:0. Když přidali na začátku 4.inningu další bod, nevypadalo to s chorvatskými nadějemi moc dobře. Pak však přišlo v dohrávce téže hry nejdříve snížení po chybě pole a následně dva homeruny - 1xRBI, 1x2RBI a rázem byl stav utkání otočen na 6:3. Chorvaté byli při

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj