Češi vykročili do turnaje úspěšně

Napsal www.me2014.cz | .

Český tým čekalo v prvním zápase domácího ME Rusko, které skončilo na posledním evropském šampionátu v Nizozemsku na 12. místě a o účast na turnaji muselo bojovat v loňské kvalifikaci. Utkání předcházelo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnili představitelé CEB, prezident Arrows Ostrava Martin Bohoněk, předseda ČBA Petr Ditrich a místostarosta městského obvodu Ostrava-Poruba Ing. Petr Michálek. Po představení hráčů zazněly hymny obou států v podání ostravského pěveckého sboru. Slavnostní nadhoz provedl pan místostarosta společně s catcherem českého týmu Jakubem Vojákem.

Utkání i přes déšť mohlo začít. Jako startér českého týmu nastoupil Martin Schneider, na ruské straně pak Andrej Lobanov. Martin předvedl skvělou formu - na metu společně s obranou „pustil“ až 15. hráče, když jich nakonec celkem13 vyprovodil na střídačku strike-autem. To Lobanov začal naopak dvěma metami zdarma a Češi se dostali až na 3. metu. I v dalších útocích byli úspěšní, ale vždy chyběl kousek k tomu, aby jejich aktivita skončila bodem. Vše změnila až dohrávka 6. směny. Matěj Hejma ji začal dvoumetovým odpalem a Jakub Sládek ho podpořil stahujícím hitem do pravého pole. Úspěšný byl i Jakub Malík, který doublem posunul Sládka na 3. metu. Odpal Jana Drábka znamenal další bod a i přes aut Martina Červenky a Drábka skóroval Malík. Češi se ujali vedení 4:0. Ruští hráči neměli čím odpovědět, za celé utkání se jich dostalo na 1. metu pouze 5. Konečnou podobu výsledku udal Jakub Sládek sólo homerunem v 7. inningu. Martina Schneidera vystřídal do poslední směny Jan Tomek, který plynule navázal na jeho výkony - uštědřil soupeři další tři strike-auty. Nejlepším pálkařem utkání byl Jakub Sládek- 3 ze 4, 2xRBI. Zápas trval 2,5 hodiny a sledovalo ho více jak 300 diváků. Rozhodčími byli Silvano Filippi (ITA), Arnoldas Ramanauskas (LTU) a Fabrizio Fabrizi (ITA).

Vydařený večer ukončil ohňostroj, který sklidil stejný zasloužený potlesk jako předchozí výkony českých hráčů.

V sobotu čeká české hráče těžší soupeř - nastoupí proti obhájcům stříbra z Nizozemska. A Holanďané nám mají co vracet - na minulém ME jsme je porazili 3:2. Přijďte se podívat a podpořit náš tým.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj