Dva rozdílové výsledky - 8 homerunů

Napsal www.me2014.cz | .

Sobota je druhým hracím dnem skupiny B Mistrovství Evropy v baseballu. První dvě utkání skončila rozdílem. Dvě výhry mají na svém kontě Španělé.

Chorvatsko - Španělsko

Třetí nadhoz zápasu znamenal první ze šesti homerunů, které byly v úvodním utkání druhého hracího dne k vidění. Chorvaté se ujali vedení 1:0. Španělé však ukázali, kdo bude králem v dalším průběhu zápasu. Nejvíce se jim vydařila dohrávka 3. směny, ve které odpálili tři homeruny a zaznamenali 7 bodů. Zápas skončil jednoznačnou výhrou Španělska 18:2 po 6. směně. Winner odházel Leslie Nacar. Zápas rozhodovali Alexander Chumakov, Jerry Karlsson a František Přibyl.

Rusko - Řecko

Souboj dvou poražených z prvního dne byl k vidění od 15:00 hod. Ruský tým začal zostra a po třech singlech a doublu se ujal vedení 4:0. I v tomto utkání se pálkařům podařilo odpálit až za plot - Monakov a Vasiliev složili své homeruny hned za sebou na začátku 3.inningu. Čestný bod Řecka zařídil singl Lekase, který poslal domů Iasona Zachose. Rozdílový výsledek určila dohrávka 6.inningu a 7 ruských bodů. Nikita Lobanov odházel 6 inningů a má první výhru. Hned dva zástupce jsme měli mezi rozhodčími tohoto utkání - David Kulhánek „pískal“ na domácí metě, František Přibyl na první, třetí meta byla v držení Arnoldase Ramanauskase.  

Kromě ranního krátkého deště je počasí v Ostravě příjemné, odpoledne dokonce chvílemi vysvitlo sluníčko. Diváci jsou již nachystaní na večerní duel naší reprezentanty s Nizozemskem. Pořadatelé hlásí plné tribuny. Sledujte play-by-play nebo přenos na www.onlajny.com.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj