Na Nizozemsko jsme tentokrát nestačili

Napsal www.me2014.cz | .

Očekávanému duelu s Nizozemskem předcházela slavnostní chvíle uvedení nových členů do Síně slávy. Stali se jimi Jan Bagin, Pavel Brychta a Zdeněk Kim Ploskonka. Plné tribuny je ocenily potleskem a zápas mohl po hymnách obou týmů začít.

Za nizozemský tým „startoval“ Diegomar Markwell, za Čechy Marek Minařík. Prvním, kdo se dostal na metu byl první pálkař nizozemského lineupu Randolph Oduber, který také jako první získal pro svůj tým bod. Čeští hráči měli problém se prosadit, do 5. směny se dále z pálkařského boxu dostali pouze Jakub Malík na metu zdarma a Petr Čech na HB. To soupeři se dařilo více a ve 2. směně navýšili skóre ve svůj prospěch na 5:0. Mety naplnili po singlech De Caster a Schoop, které poslal domů dalším singlem Statia. I v šestém ostravském zápase padl homerun - bohužel pro nas na nizozemské straně. Do levého pole odpálil míček Curth Smith a vzal s sebou i Statiu. Ve 4.inningu naplnili Holanďané mety, což bylo signálem pro výměnu nadhozu na naší straně. Místo Marka Minaříka nastoupil Tomáš Duffek. Sebeobětovací odpal Boekhoudta znamenal další bod. Diváci se prvního českého hitu dočkali na začátku 5.hry. Jakub Malík trefil dvoumetový odpal a také my jsme dokázali na dva auty naplnit mety. Dlouhý dpal Petra Zýma však skončil těsně před plotem v rukavici holandského zadáka. Utkání doprovázel od jeho začátku déšť, který začal postupně sílit. Zápas byl po 5.hře přerušen a posléze ukončen s výsledkem 7:0 pro Nizozemsko.Češi odpálil pouze 2 hity, jejich soupeř celých 11. Vítězný complete game odházel Diegomar Markwell. Zápas trval 1,5 hodiny a přihlíželo mu kolem 600 diváků. Rozhodovali Frabri Fabrizzi, Sylvann Filippi a Serge Moukacecev.

Holandský tým má na svém kontě stejně jako Španělsko 2 výhry. Jejich vzájemný souboj je na programu ME v pondělí. V neděli se nejdříve utká Španělsko s Ruskem a poté Nizozemsko s Řeckem. Naše reprezentanty čekají zítra od 19:00 hod. Chorvaté.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj