Češi slaví druhou výhru

Napsal www.me2014.cz | .

Kromě ranního deště bylo celý den v Ostravě hezky. Vše se změnilo hodinu před začátkem večerního zápasu našich reprezentantů s Chorvaty, kdy začalo pršet a déšť doprovázel i jeho začátek. Hřiště ale zůstalo v pořádku a utkání mohlo být zahájeno podle časového plánu. Startérem našeho týmu byl Marek Červenka, kterému chytal jeho bratr Martin. První hit utkání sice odpálil chorvatský catcher Andrija Tomic, ale víc naše obrana nedovolila. To český útok zvládl v úvodní směně i první bod - po odpalu Jakuba Sládka skóroval Jakub Hajtmar. Po dvou klidnějších směnách přišel další český útok v podání Jakubů - Sládek se dostal na metu po metě zdarma a domů po dvoumetovém odpalu Malíka. Toho následně poslal pro další doběh Přemek Chroust. Na začátku 5. směny se dočkali také soupeři - Andrija Tomic odpálil dlouhý odpal těsně před plot, který nedokázal zkrotit Jiří Marek a Horvatic mohl skórovat. Dnes však platilo pravidlo Jakub Sládek na pálce - bod doma. V dohrávce 5. inningu odpálil homerun do středního pole, kterým stáhl ještě Matěje Hejmu. Předtím doběhl po chybě pole Jakub Hajtmar a Češi tak šli do vedení 6:1. Že i Chorvaté umí pálit, potvrdil homerunem Mario Manojlov. Chorvatské pole ale nemělo svůj den i přes několikeré střídání udělalo celkem 9 chyb a i s jeho přispěním jsme získali v 6. a7. hře po bodu. Marek Červenka odházel v šesti směnách téměř 100 nadhozů a byl vystřídán Janem Novákem. Ten sice začal metou zdarma, ale následná chycená krádež a dva strike-auty chorvatské snahy zastavily. Výborně se na kopci dařilo i Radim Chroustovi, který nastoupil do 8.inningu - tři pálkaři - tři strike auty. O rozdílovém výsledku rozhodla dohrávka 8. směny. Když zápas stylově uzavřel dvoubodovým homerunem Jiří Marek.

Zápasu i přes nepříznivé počasí přihlíželo přes 200 diváků. Hlavním rozhodčím byl Litevec Arnoldas Ramanauskas, na metách mu asistovali Alexandr Chumakov a Serge Makouchetchev.

I ve třetím dnešním utkání byla dodržena dosavadní „tradice“ homerunu v každém zápase. Dosud jich pálkaři napálili v 9 střetnutích celkem 26. Věřime, že tato bilance bude i dále pokračovat.

V pondělí se dají čekat zajímavé souboje - o naději na 4. místo ve skupině budou od 11:00 hod. bojovat týmy Ruska a Chorvatska. Rusové mají zatím lepší výchozí pozici s jednou výhrou. V 16:00 hod. začíná televizní utkání mezi Českou republikou a Řeckem. Večerní duel pod světly je tentokrát vyhrazen bitvě o první místo ve skupině. Dosud neporažené týmy Nizozemska (skóre 37:2) a Španělska (skóre 45:5) se utkají od 20:00 hod. Důvěru rozhodovat tento důležitý zápas dostali čeští rozhodčí David Kulhánek (HP) a František Přibyl (1B).

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj