Tři homeruny pomohly ke třetímu vítězství

Napsal www.me2014.cz | .

První televizní střetnutí bylo na programu v pondělí odpoledne. Před kamerami České televize se představili čeští hráči v souboji s Řeckem. Počasí se umoudřilo, překvapivě nezačalo hodinu před zápasem našeho týmu pršet, naopak vykouklo sluníčko. Jako startér dnešního utkání byl určen Petr Minařík, kterému chytal Petr Čech. V úvodní směně odpálil každý tým hit, ale body nezískal. Ty přišly až ve 2.inningu. Na metu se dostal po chybě spojky Pipergais, který se po hitech posunul až na 3. metu a po sebeobětovacím odpalu Kapothanasise a stal se tak prvním bodujícím hráčem zápasu. Prvním Čechem, který v utkání skóroval, byl Petr Čech. Po hitu Schneidera doběhl Přemek Chroust a pak přišly velké chvíle Matěje Hejmy a Jakuba Sládka. Matěj pálil přes plot do středního pole a stáhl další 2 body, Jakub vzápětí přidal svůj třetí homerun v turnaji a český tým se ujal vedení 6:1. Další 2 body přinesl hned následující inning a i přes celkem vysoký počet hitů řeckých pálkařů, začalo skóre významně narůstat v český prospěch. Čtvrtá směna skončila 1:1 - za řecký tým doběhl Pipergias, za český, Matěj Hejma. Střídání nadhozu na straně hostů následovalo po třech singlech a doublu Sládka. Bourdaniotise nahradil Evangelos Orfanakos, ale české pálkaře nezastavil. Petr Čech odpálil na svém domácím stadionu tříbodový homerun a i jeho zásluhou byl zápasu 14:2. Petr Minařík na kopci zůstalá a v závěru utkání nepřipustil žádné řecké naděje na bod. O tom, že zápas skončil předčasně rozdílem v 6. směně, rozhodl střídající Jan Drábek, který krásným dvoumetovým odpalem do levého pole poslal domů Mráze a Hajtmara. Vzhledem k tomu, že rozdíl ve skóre byl v tuto chvíli patnáctibodový, mohlo být utkání dokončeno.

Nejlepším pálkařem českého týmu byl Martin Schneider - 4 ze 4, úspěšně mu sekundovali i Matěj Hejma a Jakub Sládek - oba 3 ze 4. Celkem hráči odpálili 16 hitů - 3x2B, 3xHR. Petr Minařík odházel vítězný complete game.

Češi si výhrou zajistili účast ve finálové skupině v Brně. O tom, zda do ní půjdou i s nějakými body se rozhodne v zítřejším souboji se Španělskem. Řecký tým zatím nevyhrál, o svůj čestný úspěch se pokusí v utkání s Chorvatskem. Rusko čeká duel s Nizozemskem.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj