Další jasná vítězství v Ostravě

Napsal www.me2014.cz | .

Dvě rozdílové výhry, 12 homerunů, jistý postup českého týmu do finále - to je bilance pondělních utkání v Ostravě.

Chorvatsko - Rusko
Důležitého utkání mezi Chorvatskem a Ruskem otevřelo čtvrtý hrací den ME v Ostravě. Chorvaté byli dosud bez výhry, ale pokud by se jim v tomto zápase podařilo ruský tým porazit, měli by naději na 4. místo ve skupině a vyhnuli by se bojům o sestup. Na kopci se představili Denis Leonov a James Summers. Lépe začali Rusové a ujali se ve 2. směně vedení 2:0. Když přidali na začátku 4.inningu další bod, nevypadalo to s chorvatskými nadějemi moc dobře. Pak však přišlo v dohrávce téže hry nejdříve snížení po chybě pole a následně dva homeruny - 1xRBI, 1x2RBI a rázem byl stav utkání otočen na 6:3. Chorvaté byli při chuti, naopak jejich soupeř jakoby chuť do hry ztratil. Konečný stav zápasu 10:3 drží chorvatský tým ve hře o 4. místo, které získají, když v úterním dopoledním utkání porazí Řeky.

Nizozemsko - Španělsko
Tahák dne začal pod světly ve 20:00 hod. představením všech hráčů a hymnami obou týmů. Diváci, kteří vydrželi až do konce, si užili opravdu útočný baseball (celkem 22 hitů). Lepší vstup do seznamu měli Španělé. Malé homerun derby začal hned tříbodovým Jesus Golindano a dostal svůj tým do vedení. Nizozemští pálkaři odpověděli rovněž homerunem, byť pouze sólo, v podání Randolpha Odubera. Ve druhé směně chvíli kralovali nadhazovači, ale ve třetí opět převzali vládu pálkaři: 1xH, 2x2B, 3xHR. Nadějný výsledek 7:1 v půlce 3. hry španělská obrana neudržela. Nepomohlo ani několikeré prostřídání nadhazovačů, kterých se nakonec do utkání zapojilo pět. Holandský tým zabral na plné obrátky a došel si pro rozdílovou výhru 19:7. Grandslamem se blýskl De Caster.

Španělé budou posledním soupeřem pro naše reprezentanty v úterním zápase, který bude opět přenášet Česká televize. Začíná se v 15:00 hod. Na Holanďany čekají od 19:00 Rusové.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj