Španělé byli nad naše síly

Napsal www.me2014.cz | .

V posledním zápase ve skupině hráli naši reprezentanti se Španělskem o druhé místo v tabulce, které by znamenalo, že body získané ze skupiny se počítají i do finálových soubojů. I toto utkání přenášela přímým přenosem Česká televize.

Na kopec se postavili Richard Hernandez a Daniel Mráz. Prvním bodujícím hráčem byl Oscar Angulo, kterému se bohužel pro náš tým podařilo hned v první směně odpálit homerun do pravého pole. Stejnou mincí oplatil soupeři i Petr Zýma na začátku 3. směny. To už jsme však prohrávali 0:3 a odvrátili velký tlak Španělů v dohrávce 2.inningu. Ale také naši hráči se dostávali na mety, za celý zápas napálili 9 hitů. Rozhodující pro vývoj utkání byla 6. směna. Nejprve Češi snížili na rozdíl jednoho bodu, když se na 2. metu dostal dvoumetovým odpalem Matěj Hejma a toho poté stáhl dlouhým míčem, který se odrazil od zadní homerunové stěny, Jakub Malík. Dohrávka však jasně patřila soupeři. Při dvou obsazených metách (hit + BB) došlo k vystřídání nadhozu - za Mráze přišel Jan Novák. Češi zahráli první aut, pak přišla meta zdarma a všechny mety obsazené. Chyba vnitřního pole znamenala dva doběhy Španělů a navíc zranění Martina Schneidera, který musel být vystřídán. Další ránu do rozhozené obrany zasadil svým druhým homerunem v zápase Oscar Angulo. Španělé získali ve směně 5 bodů a utekli na 8:2. Naději na zvýšení bodového zisku český tým v dalších útocích neproměnil, zato Jesus Gulindano odpálil sólo homerun a uzavřel skóre zápasu.

Češi končí ve skupině na 3. místě a postupují do finálové skupiny do Brna bez bodového zisku. Španělé jsou druzí a jdou se dvěma body ze zápasu s naším týmem. V českém dresu se na kopci představili 4 nadhazovači, ve španělské rotaci nastoupil také Remigio Leal - ročník 1963.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj