Řekové zaskočili Chorvaty, Nizozemci nezaváhali

Napsal www.me2014.cz | .

Ostravě skončila základní část mistrovství Evropy. Každý z týmů si odvezl alespoň jednu výhru, někdo bude spokojen více, jiný méně. Jasně nejlepšími byli hráči Nizozemska, kteří pokaždé vyhráli o více než 5 bodů.

Řecko - Chorvatsko 10:0
Chorvaté měli dnes ve svých rukách 4. místo v tabulce skupiny B, kterým by se vyhnuli bojům o sestup. Stačilo v dnešním dopoledním utkání porazit Řecko. To se jim však nepodařilo, naopak prohráli rozdílem v 7. směně a „pustili“ tak do Blanska tým Ruska. Řecký tým dosud jako jediný ve skupině neměl na svém kontě žádnou výhru při skóre 6:57. Nyní ale přidával pravidelně od začátku v každém inningu nějaké body. Byl dodržen i homerunový standard - za dva body pálil přes střední pole Christopoulo. Chorvaté sice pálili hity, ale v body je proměnit nedokázali. Český baseball měl v utkání zástupce v osobě Davida Kulhánka na první metě.

Rusko - Nizozemsko 1:12
Posledním zápasem ostravské skupiny bylo střetnutí mezi již jistým vítězem z Nizozemska a čtvrtým ve skupině - Ruskem. Holandští pálkaři jsou ve skvělé formě a dokázali to i v tomto střetnutí. Rozjížděli se sice trochu pomaleji, ale vše završili šestibodovou 8. směnou, ve které padl grandslam v podání Nicka Urbanuse. Dva sólo homeruny trefil Curt Smith. Čestný ruský bod zajistili Kornev se Sevchenkem ve 3.inningu. V tomto zápase pískal na hlavní metě František Přibyl.

Všechny týmy, rozhodčí, zapisovatelé a techničtí komisaři se během středy přesouvají na jižní Moravu, kde se hraje zbylá část mistrovství. V Brně je večer na programu technický mítink a od čtvrtka se opět hraje. Na zápasy se mohou těšit v Třebíči (skupina o udržení), v Blansku (zápas o 7.místo) a v Brně (finálová skupina). V plánu jsou opět i televizní přenosy.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj