Vytisknout

ME kadetek v plném proudu – DEN DRUHÝ

Napsal Dan Krejčířík | .

Druhý den ME kadetek v Ostravě bylo na programu 10 utkání. V dopoledních hodinách se dohrávaly základní skupiny a následně byly rozehrány skupiny nadstavbové a také skupina o 9.-12. místo.

Rumunsko – Velká Británie 0:8
Ve velmi důležitém utkání o druhé místo ve skupině splnily roli favoritek hráčky Velké Británie, i když Rumunky kladly zejména v první polovině utkání srdnatý odpor. Základem vítězství Britek byl kvalitní nadhoz a téměř bezchybná obrana, která nepovolila soupeřkám skórovat. Od 3. směny se hráčky Velké Británie dokázaly i výrazněji prosazovat v útoku a výsledkem bylo konečné vítězství 8:0 a jistota druhého místa ve skupině „C".

Ukrajina – Belgie 2:13
Hráčky Belgie navázaly na velmi dobrý výkon z prvního dne a soupeřky z Ukrajiny jednoznačně přehrály. Ke svému vysokému vítězství daly základ hned v prvních dvou směnách, ve kterých si vytvořily náskok sedmi bodů. Ve 4. směně pak díky agresivní hře v útočné fázi přidaly dalších 6 bodů a díky vítězství 13:2 si zajistily 1. místo ve skupině „B".

Polsko – Srbsko 10:5
O osudu tohoto utkání rozhodla druhá směna, ve které dokázaly softbalistky Polska zejména díky mnoha metám zdarma a trefením 9x skórovat. I když ve všech ostatních směnách byly úspěšnější hráčky Srbska, na otočení vývoje zápasu to nestačilo. Díky vítězství si Polky zajistily 2. místo ve skupině „A".

Německo – Litva 16:1
Od prvního nadhozu do posledního autu zcela jednoznačný zápas. Hráčky Německa dominovaly jak v útoku, tak v obrně a jedinou radostí velmi mladého litevského týmu bylo dosažení čestného úspěchu.

Ukrajina – Rumunsko 2:3
V prvním utkání skupiny „G", ve které se rozhodne o pořadí na 9.-12. místě zvítězily trochu překvapivě, ale zaslouženě hráčky Rumunska, které všechny 3 body získaly v první směně. V dalších dvou směnách hrály prim obrany obou týmů a skóre se neměnilo. Ve 4. a 5. směně Ukrajinky přece jen přidaly a snížily na rozdíl jediného bodu. V poslední směně sahaly po vyrovnání, když obsadily 2. a 3. metu, ale Rumunky s vypětím všech sil a také trochou štěstí nakonec nejtěsnější náskok uhájily.

Srbsko – Litva 12:0
Druhý zápas skupiny „G" o 9.-12. místo byl jednoznačnou záležitostí hráček Srbska, které byly po celou dobu jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vysoko zvítězily.

Slovensko – Velká Británie 2:13
Očekával se vyrovnaný zápas, nicméně Slovenky naprosto pokazily první směnu, ve které díky 4. chybám v obraně a několika metám zdarma 9x inkasovaly. Hráčky Velké Británie pak již zápas plně kontrolovaly a pohodlně si došly k první výhře v nadstavbové skupině „E".

Nizozemí – Německo 8:2
Hráčky Německa rozhodně nedaly velkým favoritkám z Holandska nic zadarmo a ve třech směnách byly naprosto vyrovnaným soupeřem. Utkání mělo velký náboj také v hledišti, kde měly oba týmy velmi početné zastoupení fanoušků, kteří vytvořili výbornou sportovní atmosféru. Holanďanky nakonec rozhodly ve 4. směně, ve které si připsaly díky velmi pěkným odpalům 4 body. Utkání už potom s kontrolou dotáhly do vítězného konce.

Belgie – Polsko 5:3
Ve velmi kvalitním utkání se díky výborným výkonům nadhazovaček a téměř bezchybným obranám žádný z týmů nedokázal v prvních třech směnách bodově prosadit. Ve 4. směně se nejprve ujaly vedení 1:0 Polky, nicméně hned v dohrávce dokázaly hráčky Belgie díky třem odpalům a nechycenému strikeoutu stav otočit. V následující 5. směně dokázaly hráčky Belgie dostat obranu soupeře pod velký tlak, jehož výsledkem byly další 3 body a vedení 5:1. Polské hráčky však v poslední směně sebraly všechny síly a dokázaly utkání pořádně zdramatizovat, na vyrovnání ale přes veškerou snahu nedosáhly.

Česko – Rusko 1:0
Vrcholem dnešního dne bylo utkání našich reprezentantek s Ruskem. Prim hrály obě dvě nadhazovačky, v českém týmu podala vynikající výkon Apolena Výborná, za Rusky Victoria Sorokinová. Rozhodující bod dokázaly České reprezentantky získat ve druhé směně, když se krásným trojmetovým odpalem prosadila Jana Furková a „domů" ji stáhla taktéž výborným odpalem do středního vnějšího pole Denisa Jozsová. I v dalších směnách se hrál vynikající softball, ale bod již přes veškerou snahu pálkařek obou týmů nepadl. České hráčky si tak mohly naplno vychutnat ovace zaplněných tribun a připsaly si důležité vítězství ve skupině „E".

Závěrečný zápas byl určitě také vynikající pozvánkou na další hrací dny ME. Ten zítřejší začíná v 9:00 a divákům nabídne opět pěknou porci 10. utkání!!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj