Vytisknout

ME kadetek – DEN TŘETÍ – jde do tuhého !!!

Napsal Dan Krejčířík | .

Třetí den ostravského ME kadetek nabídl všem příznivcům řadu velkých bojů v nadstavbových skupinách i ve skupině o 9.-12. místo. Dnešní den doopravdy prověřil všechny zúčastněné, hrálo se v obrovském vedru a dnešní porce čítala stejně jako včera 10 utkání.

Nejprve zápasy o 9.-12. místo.

Ukrajina – Litva 19:1
Softbalistky Litvy dokázaly držet krok s Ukrajinkami pouze v 1. směně, kterou prohrály důstojně 1:3. Ve 2. směně přišla ukrajinská útočná smršť a naprostý kolaps přetížené litevské obrany a nadhazovaček. Výsledkem bylo neuvěřitelných 16 bodů a ukončení zápasu po 2,5. směnách bylo pro hráčky Litvy spíše vysvobozením.

Srbsko – Rumunsko 5:2
V tomto utkání mohli diváci sledovat velmi dobrou hru obou týmů a vydřené vítězství Srbek. Hráčky Srbska se ujaly vedení 2:0 po 1. směně. Ve 2. dokázaly Rumunky snížit na rozdíl jediného bodu. Třetí směna ale opět patřila hráčkám ze Srbska, které, stejně jako v 1. směně, dosáhly dvou bodů a zvýšily vedení na 4:1. Ve 4. směně si oba týmy připsaly po jednom bodu. Ve zbytku utkání se přes několik možností ani jednomu týmu bodovat nepodařilo a vítězství v pěkném utkání tak patřilo Srbkám.

A nyní zápasy v „horních" skupinách.

Velká Británie – Rusko 0:7
Základem výhry ruského týmu byl vynikající výkon nadhazovačky Tatiany Zhuravlevové, která odházela celý zápas bez obdrženého bodu. Výrazně jí ovšem pomáhala téměř bezchybná hra obrany. Hráčky Velké Británie se snažily všemi možnými způsoby, ale recept za celé utkání nenašly. Rusky v útoku naopak podávaly velmi dobrý, konstantní výkon a v každé směně bodovaly a dokráčely tak naprosto zaslouženě k dalšímu vítězství v turnaji.

Německo – Belgie 8:11
Zaplněné tribuny sledovaly velmi atraktivní bitvu, která nabídla hodně odpalů, bodů, chyb i vynikajících zákroků. V úvodu zaskočily hráčky Německa Belgii velmi aktivní hrou v útoku a díky 5. dobrým odpalům se ujaly vedení 2:0. Ve 2. směně přišlo dvoubodové snížení náskoku, ale hned v dohrávce přišel opět velký tlak Německa další 3 body. Belgičanky zabojovaly a po polovině 3. směny bylo opět srovnáno. Nicméně jako přes kopírák – v dohrávce opět velký tlak, pěkné odpaly i chyby obrany a další 3 body Němek. Po 3. směně však jakoby Němkám došel dech. Jejich velmi dobrá obrana dostala trhliny, nadhazovačky občas těžko hledaly strike zónu. Výsledkem bylo 6 bodů v závěrečných dvou směnách a jelikož se již hráčky Německa v útoku neprosadily, konečný stav zněl 11:8 ve prospěch Belgie.

Nizozemí – Polsko 11:0
Hráčky Holandska Polky zcela jasně přehrály ve všech směrech. Vynikající nadhoz, precizní obrana i velmi dobrý útok nedaly polkám sebemenší šanci na úspěch. Již po 2. směnách Holanďanky vedly 11:0 a tento stav dokázaly v poklidu kontrolovat až do konce utkání.

Rusko – Slovensko 12:0
Softbalistky Ruska opět potvrdily pověst jednoho z favoritů turnaje. Ani ve 2. dnešním utkání neinkasovaly ani bod, tentokrát se o to zasloužila spolu s vynikající obranou nadhazovačka Victoria Sorokinová. Nutno říci, že Slovenky pod obrovským tlakem v obraně vytvářely často mnoho chyb a Ruskám úlohu zlehčovaly.

Velká Británie – Česká Republika 0:3
Početné softballové publikum sledovalo opravdu výborný a vyrovnaný zápas. Základem našeho vítězství byl výborný výkon nadhazovačky Pavlíny Menčíkové a taktéž vynikající výkon celé obrany, která se v utkání nedopustila jediné chyby. Naše hráčky se dokázaly prosadit nejprve ve 3. směně, když se pěkným odpalem do středního vnějšího pole prezentovala Apolena Výborná a pro bod ji stáhla dvoumetovým odpalem do levého vnějšího pole Julie Coufalová. Další dva body si hráčky Česka připsaly ve směně čtvrté, kdy si obrana Británie vybrala několik slabších chvilek, které naše hráčky nemilosrdně trestaly. České reprezentantky si tak připsaly čtvrté vítězství ze čtyřech zápasů.

Polsko – Německo 6:12
Bylo velmi znát, že si hráčky Německa snaží spravit chuť po prohře s Belgií. Od začátku se do soupeřek pořádně obuly a výsledkem bylo vedení 6:0. Polky se ale v žádném případě s prohrou nesmířily a postupně dokázaly vyrovnat na 6:6. Vše rozhodla závěrečná směna, ve které se Němky nadechly k obrovskému tlaku a dosáhly 6. bodů. Na to jež hráčky z Polska nenašly odpověď a odešly z utkání poraženy.

Belgie – Nizozemí 0:9
Souboj doposud neporažených týmů vyšel lépe Holanďankám. Výsledek je možná pro Belgii až moc krutý, ale Holanďanky dokázaly potrestat doopravdy každou chybičku v jijich obraně, dokázaly perfektně stahovat hráčky ve skórovacích pozicích a když k tomu přidáme perfektní nadhoz a téměř bezchybnou obranu, tak máme konečný výsledek 9:0. Holanďanky tak stále procházejí turnajem bez jediné porážky!

Česko – Slovensko 8:1
Před opět vynikající a bouřlivou kulisou stačil našim reprezentantkám k výraznému vítězství průměrný výkon. Slovenky se dopustily v obrně velkého množství chyb a výrazně tak našemu týmu pomáhaly k bodům. Nás zdobila tradičně velmi dobrá obrana, spolehlivý nadhoz a velkým pozitivem také je, že o hity se postaral téměř celý náš lineup. Náš tým tak zůstává společně s Holandskem stále neporažen!!!
Zítra již půjde doopravdy o medaile. Proto neváhejte a kdo má příležitost, přijděte do areálu ostravských Arrows povzbudit naše reprezentantky a podívat se na špičkový softball!!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj