Vytisknout

ME kadetek – DEN ČTVRTÝ

Napsal Dan Krejčířík | .

Čtvrtý den na ME kadetek přinesl další dramatické zápasy, ve kterých už se rozhodovalo o lepším postavení v bojích o medaile na šampionátu.

Pokračovaly také zápasy o umístění na 9.-12. místě.

Rumunsko – Litva 19:4
Rumunky od začátku držely otěže utkání pevně ve svých rukou a nedaly Litvě nejmenší naději. Hned v 1. směně dokázaly 7x skórovat a když ve druhé přidaly 9 bodů, zápas se proměnil v exhibici. Litevky v poslední směně dokázaly 4x skórovat, ale to bylo z jejich strany vše a připsaly si tak další výraznou porážku na tomto šampionátu.

Srbsko – Ukrajina 9:3
Srbské hráčky se pustili do rumunských soupeřek s velkým odhodláním a utkání rozhodly v prvních dvou směnách, po kterých vedly 7:1. Možná trochu překvapivě byly lepší ve všech činnostech a s přehledem si pohlídaly vítězství.

A nyní se podívejme na zápasy skupiny „H", ve které týmy bojují o příčky nejvyšší.

Belgie – Velká Británie 7:2
Hráčky Belgie pokračovaly ve vynikajících a pro mnohé překvapivých výkonech na tomto mistrovství a od začátku utkání tahaly za delší konec. Hned v 1. směně si vypracovaly náskok dvou bodů a na snížení ve druhé směně reagovaly dalším tlakem v útoku, jehož výsledkem byly další 3 body a vedení 5:1. V další fázi si Belgičanky díky velmi dobrému nadhozu a spolehlivé obraně již vítězství nenechaly vzít.

Česká Republika – Německo 10:4
Naše reprezentantky vstoupily do utkání velmi nervózně a v obraně udělaly hned v 1. směně několik chyb, na které u nich nejsme zvyklí. Výsledkem bylo vedení Německa v poměru 4:0. České reprezentantky však rychle zmobilizovaly zejména psychické síly a dokázaly stav utkání srovnat. Je třeba říci, že jim k tomu dopomohl výkon německé nadhazovačky, která nemohla „najít domácí metu" a nabídla našim holkám mnoho met zdarama. Rozhodla 3. směna, ve které už zcela probuzené hráčky České Republiky nadělily Němkám dalších 5 bodů, na které už soupeřky nedokázaly reagovat a Češky si tak zajistily neporazitelnost i po tomto utkání.

Německo – Rusko 3:8
Hráčky Německa nutně potřebovaly vyhrát, pokud by si měly uchovat naději na medailové umístění. Podle toho také do utkání vstoupily a po tři směny byly lepším týmem a držely vedení 2:1. Potom se však naplno projevila kvalita ruského týmu. Ve 4. směně dokázaly Rusky 5x skórovat a v tlaku vydržely až do konce utkání a zaslouženě zvítězily. Pro Němky to byl již 3. zápas, ve kterém v polovině utkání držely otěže ve svých rukou, ale ve druhé polovině na soupeřky nestačily a utkání nezvládly.

Nizozemí – Velká Británie 11:4
Hráčky Velké Británie vstoupily do utkání proti velkému favoritovi nebojácně a zajistily si v polovině 1. směny vedení 3:0. Hráčky Holandska ale dokázaly hned v dohrávce reagovat a po několika pěkných odpalech vyrovnat. Od této chvíle potvrzoval tým Holandska roli obrovských favoritů a v každé směně přidával body. Velká Británie podala v tomto utkání velmi sympatický výkon, ale na kvalitu Holanďanek to nestačilo.

Rusko – Belgie 7:0
První dvě směny kvalitního utkání byly naprosto vyrovnané. Oba dva týmy disponovaly kvalitním nadhozem a velmi dobrou obranou. Největší rozdíl byl v útoku. Belgičanky ani přes veškerou snahu nedokázaly ruskou obranu dostat pod větší tlak a k bodům byly stále daleko. Naopak fyzicky lépe vybavené rusky tlačily na belgickou obranu neustále a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří ji zlomit. To se také stalo a Rusky si celkem v poklidu došly pro důležité vítězství.

Česká Republika – Nizozemí 0:3
Jednoznačně nejlepší utkání dosavadního průběhu ME. Našlapaný areál sledoval opravdu vynikající zápas, kterému nechybělo nic. Výborné nadhazovačky, jisté obrany obou týmů, bouřlivá atmosféra, o kterou se staraly oba dva tábory fanoušků. Hráčky byly ochotné nechat na hřišti doslova duši. Za pomyslně delší konec lana tahaly, musíme sportovně přiznat, soupeřky z Holandska, které se dokázaly prosadit hned v 1. směně a ujaly se vedení 1:0. Potom dlouhé 4. směny kralovaly nadhazovačky ( ČR – Apolena Výborná, Niz – Shannon Hetem ) a výtečně a obětavě hrající obrany. Rozhodnutí padlo v poslední, šesté směně. Silné pálkařky Holandska se díky několika zdařilým odpalům dokázaly 2x prosadit a zvýšit vedení na 3:0. V dohrávce utkání se již českým reprezentantkám přes veškerou snahu obrat nepovedl a tak si připsaly první porážku na ME.

Nutno říci, že závěrečné utkání dnešního dne bylo krásnou reklamou na softball. Ve vynikající atmosféře se utkaly dva výtečně připravené týmy, které myslí na nejvyšší stupínky na tomto ME. Před námi jsou závěrečné 2 dny mistrovství. Pokud můžete, přijeďte se pobavit touto krásnou hrou a povzbudit tým Vašeho srdce !!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj