Vytisknout

ME kadetek - DEN 5. – Jsme ve finále !!!

Napsal Dan Krejčířík | .

Pátý den ME kadetek otevřel souboj o 7. místo mezi Slovenskem a Polskem.

Slovensko – Polsko 4:7
Jako první se prosadily hráčky Polska ve 2. směně, když využily několika chyb v obraně Slovenek a ujaly se vedení 2:0. Ve 3. směně nápor Polek pokračoval a kombinací tří odpalů s chybami dosáhly dalších tří bodů a utkání vypadalo na jednoznačnou záležitost. Slovenky tuto skutečnost ale nechtěly připustit, zabojovaly a ve čtvrté směně snížily na rozdíl jediného bodu. Slovenské naděje vzaly za své hned v 5. směně, když hráčky Polska opět po chybách slovenské obrany znovu 2x skórovaly. Do konce utkání se pak už nic nezměnilo a tak po vítězství 7:4 obsadily Polské hráčky sedmé, Slovenské osmé místo.

Třemi zápasy se dohrávala skupina „H". Prvním soubojem bylo utkání mezi Velkou Británií a Německem. Oba týmy měly na svém kontě 4 porážky a bylo tedy jasné, že se jedná o souboj o konečné 5. místo na šampionátu.

Velká Británie – Německo 4:6
Diváci sledovali velmi pěkné dramatické utkání, ve kterém se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nejprve se ve 2. směně prosadily Britky, ale na jejich bod odpověděly bojovné Němky náporem a ve třetí a čtvrté směně stav otočily na 3:1. V 5. směně nejprve hráčky Británie pořádně přitlačily na obranu Německa a díky čtyřem dalekým odpalům, které znamenaly 3 body, byly blíže 5. místu ony. V poslední směně nicméně zavelely k útoku Němky. Několik zdařilých odpalů a chyb britské obrany znamenaly, že před dohrávkou utkání vedly hráčky Německa 6:4. To také s vypětím všech sil uhájily a na ME kadetek tak obsadily konečnou pátou příčku.

Belgie – Česká Republika 1:10
Naše reprezentantky potřebovaly nutně zvítězit, aby si zajistily 2. místo ve skupině a tím i medaili ze šampionátu. Do svého soupeře se od začátku pořádně zakously a o vítězi nebylo pochyb. Hned v 1. směně se dostaly do tříbodového vedení, ve 2. směně holky přidaly další tři body a když ve 3. směně upravily stav na 8:0, bylo rozhodnuto. Obrana pod vedení nadhazovačky Pavlíny Menčíkové opět pracovala spolehlivě a soupeřkám toho moc nedovolila. Po konečném vítězství se tak Češky mohly těšit na večerní souboj o finále.

Nizozemí – Rusko 2:1
O soupeři našich reprezentantek ve večerním utkání se rozhodlo mezi týmy Nizozemí a Ruska. A hrál se opět výborný softball. V prvních třech směnách jednoznačně dominovaly nadhazovačky a obrany obou týmů a stav zůstával bezbodový. Jako první udeřily Holanďanky ve 4. směně, když si na své konto dokázaly připsat 3 úspěšné odpaly, které přetavily v první bod. V 5. směně nejprve odpověděly Rusky, které využily slabší chvilky holandské nadhazovačky, která si připsala dvě mety zdarma a vyrovnávací bod padl na její „divoký" nadhoz. Rozhodnutí padlo v dohrávce 5. směny, když metu zdarma darovala i ruská nadhazovačka. Holanďanka se pak posunula na druhou metu díky sebeobětovací úlivce a vítězný bod si připsala po perfektním hitu Stuartové do vnějšího pole. V 6. směně už Rusky vyrovnat nedokázaly. Večerní zápas o přímý postup do finále si tak proti našim reprezentantkám zahrají Holanďanky.

Rusko – Belgie 7:2
V tomto utkání týmů na 3. resp. 4. místě ve skupině „H" šlo o hodně. Vítěz má šanci v souboji s poraženým ze zápasu Česko – Holandsko postoupit do finále ( současně si zajistí medaili ), poražený obsadí nepopulární čtvrtou příčku.
Rusky od začátku potvrzovaly roli favoritek. Hned v 1. směně si připsaly dva body a ve druhé další jeden. Sympatický tým Belgie ještě ale nechtěl prodat svou kůži lacino, zabojoval a ve 3. směně snížil na rozdíl jediného bodu. Ve 4. směně ani jeden tým nebodoval, a tak rozhodnutí přišlo ve směně páté. Rusky vytvořila na belgickou obranu obrovský tlak a dokázaly si připsat 4 body, které znamenaly vedení 7:4. V poslední, šesté směně již Belgičanky odpovědět nedokázaly a své účinkování na šampionátu tak zakončily na 4. místě.

Nizozemí – Česká Republika 1:4
V parádní atmosféře se i přes horší počasí hrál vynikající softball. České reprezentantky dokázaly Holanďanky zaskočit hned v 1. směně ,když si po hitech Klimplové, Výborné, Furkové a Coufalové připsaly dva body. Ve 2. směně holky ukázkově využily chyby holandské obrany a zvýšily vedení na 3:0. Obrana pod vedení Apoleny Výborné na nadhozu fungovala výtečně a silné holandské pálkařky se nemohly prosadit. Až do závěrečné, 6. směny se tak hrál vynikající softbal, ale body už nepřibývaly. V poslední směně ještě Češky využily zaváhání holandské nadhazovačky a zvýšily vedení na 4:0. V dohrávce si bod připsaly i Holanďanky, ale více už naše holky nepustily. V nádherném utkání si tak vybojovaly účast v zítřejším finále!!! Soupeřky vzejdou ze souboje Holandsko – Rusko, které je na programu v sobotu od 10:30 hodin.

Zítra turnaj vyvrcholí. Finále je naplánováno na 16:30. Věříme, že si jej nenechá ujít co nejvíce příznivců softballu a areál Arrows Ostrava bude doslova praskat ve švech!!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj