PÁTÝ DEN POHLEDEM ALEXE

Napsal Dominik Zdráhal | .

Na závěru pátého hracího dne už je jasné, že do semifinále jdou Holandsko, Česko, Itálie a Francie, které se hrají v sobotu.

Abych netrpěl v pětatřicetistupňovém vedru, snažil jsem se zůstávat ve stínu a užívat si ledovou kávu v Arrows Restaurantu, velice vítané novince v menu.

V dnešním interview jsem si pokecal s Vladimírem Chlupem, skautem Seattlu Mariners v České Republice a hlavním trenérem Arrows Ostrava (počkat - to je vlastně můj tým!)

Láďa je posledních pět dní zavřený v buňce komentátorů a odvádí úžasnou práci nejen uváděním svým zlatým hlasem, ale také správnou výslovností jmen každého hráče i přesto, že se turnaje účastní deset různých zemí.

Takže bez dalších zbytečných řečí, tady je můj rozhovor s člověkem, kterému velice rád říkám "Skip".

Alex: Čau, Skipe. Máš nějaké tipy pro někoho, kdo by musel přežít uvádění tří zápasů denně v pětatřicetistupňovém vedru, zavřený v buňce. Možná něco dobrého k snědku nebo k pití, aby ti to rychleji uteklo?

Láďa: Radim mě docela krmí (narozdíl od někoho - pozn. autora), takže můžu říct, že šťavnatý burger od Arrows se hodí vždy. Vypiju taky tak pět káv dennně, což taky pomáhá.

Alex: Dobrá rada. Který hráč na turnaji má podle tebe pro tvou profesi nejlepší jméno? A nemůžeš říct jméno svého syna Marka.

Láďa: Docela se mi líbí jméno Sean Cowen z Německa a i když němčina nepatří mezi moje oblíbené, tak Samuel Steigert šel z pusy taky docela fajn. Jinak cokoli, co zní "americky" mě baví, ale třeba v českém týme se to špatně hledá.

Alex: Slyšel jsem jak si některá jména užíváš. Jsme na tebe všichni pyšní. OK, poslední otázka - myslíš, že má Tomáš Ondra potenciál, aby po tobě jednou převzal žezlo nejlepšího sportovního hlasatele v Čechách?

Láďa: Určitě má potenciál, ale musí v sobě najít vnitřní disciplínu na to chodit ráno včas. Kdybych byl jeho trenér, nechal by ho za to běhat...

Alex: Skipe, bylo m¨ijako vždy potěšením. Uvidíme se zítra na BP.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj