SOUHRN PÁTÉHO DNE ME JUNIORŮ

Napsal Dominik Zdráhal | .

V pátek skončila základní část Mistrovství Evropy v Ostravě. Česká Republika a Francie se připojily k Holandsku a Itálii jako semifinalisté, Německo a Rusko bude hrát o páté místo.

Rusko - Holandsko 0-15

Holandsko pokračovalo cestu skupinou B jako nůž máslem. V páteční dopoledne rozbilo Rrusko 15-0. Darryl Jamoena a Aaron Groot odházeli zápas bez hitu, Marko Wijst šel 3-4 s dvěma doubly a pěti RBI. Všech devět hráčů startujícího lineupu doběhlo alespoň jednou.

Francie - Španělsko 8-10

I přes kladný výsledek 10-8 to byla pro Španěly těžká porážka. Ještě do dohrávky osmé směny vedlo Španělsko 10-3 a vše ukazovalo na druhou pozici ve skupině, zajišťující postup do semifinále. Pak ale Francie dala pět bodů, čímž se v kolečku právě se Španělskem a Německem dostala na druhou příčku. Rozhodujícím momentem byl tříbodový triple Toma Berga. Sám Berg pak odházel čistou devátou směnu a Francouzi mohli slavit.

Velká Británie - Itálie 6-16 (7)

Itálie dala v prvních třech směnách 13 bodů. Davide Azzali and Pietro Adorni dali každý tři body. Gabriele Orefice a Giulio Monello zaznamenali celkem 6 RBI, Monello s homerunem. Simone Alfinito vystrajkoval sedm pálkařů ve třech směnách.

Chorvatsko - Česká Republika 0-11 (7)

Česká Republika se lehce kvalifikovala do semifinále shutoutem proti Chorvatsku. Do vedení šli Češi ve čtvrté směně, zdvojnásobili ho v šesté a pak přidali 7 bodů v sedmé. Marek Chlup pokračoval v ostravských skvělých výkonech homerunem, třemi doběhy a 3 RBI. Jan Nebenführ povolil pouze čtyři hity a BB v šesti směnách. Horavtičovi na chrvatské směně nestařilo ani 8 SO ve čtyřech směnách.

Semifinále se hraje v sobotu, odpoledne v 15:00 Holandsko s Francií, večer v 19:00 pak hraje domácí tým s Itálií v repríze finále roku 2013.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj