VIP OSOBNOSTI NA HŘIŠTI ČÁST PÁTÁ

Napsal Dominik Zdráhal | .

Jeden z nejstarších „Permoníků v Klubu“

Leoš Balon zvaný „Kalat“ nebo taky „Kalo“

Leoš Balon (1958) dlouholetá opora Arrows , kterému nikdo jinak ze starých pánů neřekne než „Kalo“. Na rozdíl od svých kolegů legend, které jsme vám představovali ve svých článcích „Kalo“ je nejstarším hráčem veteránského týmu Arrows, který je stále sportovně aktivní, nastupuje pod značkou STB což znamená (staří tlustí baseballisti), což se v žádném případě nedá o členech týmu říci. Jsou to jenom lehce prošedivělí šlachovití muži středního věku, kteří by svými výkony zahanbili i mladší kolegy. Zejména pak historky ze zápasů kde jsme jako diváci nemohli být, jsou plné sportovního napětí a krásných zákroků.

První mé setkání s Leošem bylo v roce 1973, kdy jsme hráli turnaj ve Zbirohu… říká jeho spoluhráč Radim Kepák…. A co mě na něm neustále překvapuje, že má ještě starý dres, ve kterém jsme hráli v prehistorii, ale co je nejvíce překvapivé, jak říkají zlé jazyky …Leoš se do těch historických kalhot prý i vleze… doplňuje Kepák.

V Arrows není mnoho hráčů, kteří jsou v Klubu tak dlouho a není mnoho hráčů, kteří hráli jak softball, tak i baseball a skoro všechny posty, vyjma baseballového nadhozu. V tomto je Leoš výjimečný… doplňuje Kepák.

Kalo je pořád v Klubu aktivní a v letošním roce si vzal na starost organizaci oslav 42 let výročí Klubu pod názvem „Permoník se probudil“, za což mu patří díky a sláva. A protože je dobrým organizátorem zajistil na ni účast takových zahraničních celebrit jako naše legendární hráčka z Řecka Angeligi Sideri a mnoho dalších legend, které jsme neviděli mnoho let. Setkání v Klubové restauraci bylo skvělé, plné historek a smíchu. Kroniky se otevřely a historie se vrátila.

Ať Ti to Kalo pálí a hraje co nejdéle… přeje president Arrows Kepák… a dodává zejména na těchto lidech a jejich lásce ke Klubu a baseballu a softballu je postaven Arrows, který letos oslavil 42 let svého vzniku.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj