Španělský kluk z plakátu

Napsal Dominik Zdráhal | .

Dnes jsem měl jedinečnou možnost potkat se s celebritou - v areálu Arrows na plakátu, zvoucím na právě končící Mistrovství Evropy je totiž na pozadí momentka z loňského Mistrovství Evropy mužů, jehož základní část se konala také v Ostravě, fotka vnějšího polaře španělského týmu Daniela Martineze. A právě on je technickým vedoucím španělské juniorky, hrající na šampionátu. A tak jsem tedy využil příležitosti a zeptal se ho na pár otázek.

Vladimír: Danieli, jak si se dostal na plakát v České Republice?

Daniel: Samotného mě to velice překvapilo, když jsem přišel na technický mítink v neděli, tak jsem zaznamenal španělský dres a po konzultaci s trenéry jsme usoudili že to jsem já :D Tak jsem si to hned vyfotil a poslal všem kamarádům a rodině. Jediný problém je, že je na plakátu vidět i balon jak jde do foulballu, takže nemůžu tvrdit, že mě zabrali zrovna při homerunu :D :D

Vladimír: Hraješ za Saint-Boi, letos jste pořádali na vašem hřišti na jaře turnaj evropských akedmií, takže areál musí být kvalitní. Jak se ti líbí ten náš?

Daniel: Naše hřiště je má velice kvalitní povrch, jinak by nám takovou akci, jakou byl právě turnaj akademií, nesvěřili. I my máme zázemí s hospůdkou, ale musím přiznat, že s vaším areálem se těžko něco srovnává - zázemí i hřiště je skvělé, to už jsem si všiml v září při našem ME. Nám navíc uprostřed ubližuje horké počasí, tráva v něm rychle žloutne. V podstatě to, co máme teď za počasí tady v Ostravě, tak je u nás od června do září.

Vladimír: Nějaké baseballové zkušenosti, zážitky?

Daniel: Jednoznačně moje studium na Junior college v Nebrasce. Po baseballové stránce mi to dalo hrozně moc, velké množství zápasů tě utvrdí především mentálně, což si myslím, že je aspekt, který se v Evropě nejvíce podceňuje. Díky němu jsem v národním týmu už řadu let, a to i přes fakt, že za nás pravidelně hrají hráči působící v USA, doknce i v Major League.

Vladimír: Znáš nějakého českého hráče?

Daniel: Petra Čecha :D. Poprvé jsme se potkali už na ME U21 u nás, hrálo se v Pamploně a od té doby se potkáváme v podstatě na všech velkých turnajích. On moc nejde přehlédnout, ještě když tady na vás kouká z billboardu na pivo :D

Vladimír: Danieli, díky za krátký rozhovor a přeju hodně baseballových úspěchů.

Daniel: Já díky za plakátovou propagaci španělského baseballu :D

Spanish man from billboard

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj