CEB vyhlásil Evropské Poháry pro rok 2015

Napsal www.baseballeurope.com | .

Výkonný výbor CEB rozhodl během svého jednání v Paříži 22.listopadu 2014 o pořadatelích jednotlivých skupin Evropských Pohárů. Členské země byly vyzvány k nominaci týmů pro Evropské Poháry včetně kvalifikačních skupin do 31.prosince 2014. 

Po rozhodnutí výkonného výboru CEB o odložení nového formátu Evropského poháru na rok 2016 budou veškeré turnaje Evropského Poháru 2015 hrány stejným systémem jako doposud.

12 týmů, které se kvalifikovalo, bude pozváno k Evropskému poháru, který se bude hrát opět ve dvou skupinách po 6-ti týmech v Rotterdamu (Holandsko) a Paříži (Francie). Účastníky A-úrovně poháru jsou klubové týmy z Francie (2x), Itálie (2x), Holandska (2x), Německa (2x), České Republiky, Ukrajiny, Ruska and San Marina.
Datum konání 2.– 7. června 2015

Vítězové obou skupin spolu odehrají finále o celkového vítěze Evropského Poháru.
Datum konání 6.–9. srpna 2015.

Poslední týmy z obou skupin budou hrát o sestup/udržení s vítězi čtyř kvalifikačních skupin.
Datum konání v září 2015.

24 federací bylo vyzváno k nominacím svých mistrů nebo vícemistrů na kvalifikační turnaje Evropského Poháru, které se konají na těchto místech Antwerpy (Belgie), Atény (Řecko), Karlovač (Chorvatsko) a Ostrava (Česká Republika) ve skupinách po 6-ti týmech. V případě méně než 24 učastníků, mohou některé z federací odeslat do kvalifikace dva týmy.
Datum konání 15.- 20. června 2015

Vítězové kvalifikačních skupin budou hrát o sestup/udržení se dvěma týmy, které se umístí na posledním místě turnajů Evropského Poháru A-úrovně.

Účastníky kvalifikační úrovně jsou klubové týmy ze všech federací vyjma těch, které se účastní se dvěma týmy A-úrovně. 

Změny formátu a jejich realizace v roce 2016 bude mít vliv na sestupová a postupová pravidla jednotlivých turnajů. Tyto změny budou oznámeny před zahájením Evropských pohárových soutěží 2015.

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj