Arrows v Evropě aneb “kvalifikace Evropského poháru“

Napsal Dominik Zdráhal | .

Právě dnes začínají kvalifikační turnaje Evropského poháru. Až do soboty bude náš klub hostit jednu ze skupin! 

První skupinu bude hostit město Antverpy v Belgii.

Zde byly rozlosovány týmy:

 1. Borgerhout Squirrels- Belgie
 2. Essex Arrows- Velká Británie
 3. Espoo Expos – Finsko
 4. Stockholm – Švédsko
 5. Spilt Nada- Chorvatsko

 Druhou skupinu bude hostit hlavní město Atény v Řecku.

Zde byly rozlosovány týmy:

 1. Panathinaikos BC – Řecko
 2. Vienna Metrostars – Rakousko
 3. Blagoevgrad – Bulharsko
 4. Atletico Alexandria – Rumunsko
 5. Zuerich Barracudas – Švýcarsko
 6. Olympic sports school – Rusko

 Třetí skupinu bude hostit město Karlovac v Chorvatsku.

Rozlosovaní týmu vypadá takto:

 1. Olimpija Karlovac – Chorvatsko
 2. Gepardy Zory – Polsko
 3. London – Velká Británie
 4. Zajčki Ljubljana – Slovinsko

Poslední skupina se k potěšení nás všech odehraje v našem areálu! Ovšem není to poprvé, co se tato významná akce koná u nás. Zavzpomínejme na rok 2009, kdy jsme měli čest tento turnaj taktéž hostit. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst na turnajové stránce. Je pro nás velká ctí se opět na našem stadionu ujmout funkce hostitele pro všechny týmy této skupiny. Budeme se snažit umístit na co nejlepším místě. Blíže se pokusíme pár slovy popsat týmy, se kterými se utkáme.

Jedná se o týmy:

Dornbirn Indians z Rakouska:

-počátky vzniku sahají do roku 1990. Hlavním trenér je Američan Dan Hall, zastupuje i pozici nadhazovače, v roce 2013 měl v kolonce BA napsáno číslo. 500. Další důležitou složkou týmu je Patrick Steinkellner, pálkařský průměr je. 336.

SDUSOR Diamond – Ukrajina

U tohoto týmu jsem bohužel žádné dostupné informace nenašel… Omlouvám se

Kutno – Polsko:

-tento tým s námi nebude hrát poprvé, v roce 2009 v našem areálu předváděl svůj baseballový um na již výše zmíněném turnaji. Náš tým ho značně přehrál, ale to neznamená, že nás tento rok nemůže překvapit.

Apollo Bratislava – Slovensko:

-počátky klubu sahají do roku 1990. Tým se může pyšnit tituly mistra Slovenska v roce 2004 a 2006. Ke klíčovým hráčům patří například Kevin John Day z Jihoafrické republiky, který zde zastupuje post nadhazovače a prvního metaře. Také Američan Tyler Heitmann, hájící post nadhazovače.

Therwil Flyers – Švýcarsko:

-titul mistrů Švýcarska získali v letech 1988, 199, 1992, 1993, 1994, 1995, 2003, 2009 a 2014.

A samozřejmě jako další tým – ten nedůležitější Arrows Ostrava.

Co říct závěrem?

Vítězové jednotlivých kvalifikačních skupin postupují do nového Poháru CEB, který se bude příští rok konat poprvé. Dalšími účastníky tohoto turnaje budou poslední dva týmy kvalifikací Poháru mistrů, které se konaly v Paříži a Rotterdamu.

Doufejme, že náš klub obsadí co nejlepší umístnění, že počasí bude přející a návštěvy podle toho budou vypadat.

V těchto dnech si proto prosím naplánujte návštěvu našeho baseballu!

Náš klub vaší podporu bude potřebovat!

Partneři

 • logo ceb
  Evropská Baseballová Federace
 • logo cba
  Česká Baseballová Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj