Vytisknout

Den 1. - Konečně to vypuklo

Napsal Martin Bohoněk | .

Máme za sebou první hrací den turnaje a tedy je odehráno sedm zápasů z celkových čtyřiceti. Všichni se na tento den těšili, už žádný trénink a příprava, jen ostré souboje. Také pořadatelé spolu s restaurací chtěli předvést, že vše bude klapat jako dobře namazaný stroj.

První porce zápasů pustila na hřiště všechny týmy. Některé stihly během dne odehrát dva, tři ze sedmi učastníků odehráli zápas pouze jeden. Úvodní mače malinko napověděly, kdo bude zřejmě patřit mezi favority. Belgický Braschaat si připisuje dvě jednoznačná vítězství nad dánským Amagerem a německým Mannheimem. Jednoznačné vítězství připisuje také holandská Olympia Haarlem a také druhý český účastník turnaje Tempo Praha, které porazilo právě Amager.

Nejzajímavější zápasy dne byly až jeho poslední dva. V tom prvním na sebe narazil švýcarský Therwil a italské BSC Legnano. Italky ve snaze začít zostra v útoku zaznamenaly bod. To když první dvě pálkařky poslaly míče tvrdě do vnějšího pole a obsadily druhou a třetí metu. Následoval sice strike out, ale ihned čtvrtá pálkařka v pořadí Illaria Pino zajistila onen bod. Zbytek útoku už Švýcarky zastavily. Therwil na bod neodpověděl, italská nadhazovačka nic nedovolila. Ovšem hned v následném italském útoku následoval další bod. Sice první dva auty daly Švýcarkám naději, ale pak následoval jednometový odpal Lary Frassine a následně pak přišel dlouhý třímetrový odpal americké posily Clare Warwickové. Skóre 0:2 pro Legnano. Dál už to byl pouze souboj obou nadhazovaček, které nepustily pálkařky více do hry.

Posledním zápasem dne a zároveň oficiálním zahajovacím zápasem byl ryze český souboj domácích Arrows s Tempem Praha. Předcházel mu zahajovací ceremoniál turnaje. Za tonů Ódy na radost, evropské hymny a za doprovodu mladých nadějí, nastoupily všechny týmy na hrací plochu hlavního hřiště. Zazněl nejprve úvodní proslov prezidenta klubu Radima Kepáka, který přivítal nejen všechny hráčky, ale také rozhodčí a oficiální zástupce Evropské softballové asociace. Přivítal také vzácného hosta, místostarostu městského obvodu Poruba pana Petra Zábojníka, který všechny přítomné pozdravil. Následovala řeč hlavní komisařky Irene Michielan, která popřála všem hru v duchu fair play a prohlásila turnaj za oficiálně zahájený.

Následovalo vyvrcholení prvního hracího dne. Do čtvrté směny dominovaly obrany v čele s oběma nadhazovačkama. Ve čtvrté směně první pálkařka v pořadí Natálie Fidrmuncová odpálila dvoumetrový odpal. Následně ji střídá rychlejší běžkyně, která na odpal Lucie Juráškové obsazuje třetí metu. Dílo dokonala odpalem Ellen Roberts a Tempo připsalo první bod. V páté směně je první pálkařka v pořadí Lenka Gunišová trefena nadhozem a získává metu zdarma. Následuje odpal Petry Slaníkové na třetí metařku, která přehazuje první metu tak důsledně, že balon končí daleko nechytatelně v rohu hřiště. To znamená dokonce dva doběhy. Obdobná situace se opakovala také v šesté směně, tedy další dva body pro Arrows. Proto může domácí tým slavit výhru 4:1.

I když jsou již nyní zápasy k vidění v on-line přenosech na serveru Youtube, hledejte Arrows Ostrava, přijďte raději do areálu osobně. Budete tak moci lépe ochutnat atmosféru turnaje! Tahákem dne bude večerní souboj italského a holandského týmu. Jste srdečně zváni!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj