Vytisknout

Den 2. - Pěkný byl, ale večer zima

Napsal Martin Bohoněk | .

Dnes opět pokračovalo rozdělování do kategorií silnější, vyrovnaný a slabší. Alespoň první dva zápasy tento stav potvrzovaly. To když Italky porazily Francouzky a Němky nedaly šanci Dánkám. Oba skončily po páté směně rozdílem, 7:0 a 9:0.

První odpolední zápas mezi Holanďankami a Švýcarkami přinesl první velký souboj, který byl naprosto vyrovnaný po všech stránkách. Obě obrany předvedly bezchbnou obranu a obě nadhazovačky, které odázely celý zápas, tak vlastně sváděly souboj mezi sebou. Vyjádřeno statisticky měla navrch Holanďanka. Z celkového počtu 20 strike autů si připsala 14. Zápas rozhodnul krásný home run, tedy míč odpálený za hranici hřistě, a to konkrétně z pálky Dinette Oostingové v průběhu čtvrté směny.

Černý den si vybrali oba čeští zástupci v turnaji. Nejprve se domácí šípy rozlámaly o rychlý nadhoz německého Mannheimu v poměru 1:8 a stejně dopadlo pražské Tempo, které nepochodilo v souboji belgickým Brasschaatem, vyjádřeno čísly 0:7. Začíná se jevit, že oba české týmy musejí zítra ve svých zápasech uspět, chtějí-li pomýšlet na boje o poháry.

Nejatraktivnějším soubojem dne pak byl zápas mezi italským a holandským týmem. Jako je již při této kvalitativní úrovni softballu pravidlem, očekával se souboj nadhozů s pálkařkami. První úspěch zaznamenaly Holanďanky a mohlo to dlouho znamenat, že by to i mohlo stačit, byť navrch měla spíše italská nadhazovačka s americkým pasem. Italkám se přesto obrat povedl. Našly recept na holandský nadhoz a sérií odpalů ve čtvrté směně zápas strhly na svou stranu. V ten okamžik doposud bouřlivý pokřik holandských fanoušků poněkud utichl. Hned v následné směně ale soupeř přispěchal s odpovědí a snížil skóre na 4:3. Zdálo se, že ještě bude následovat dramatická směna. Přišel ovšem zásah vyšší moci v podobě šera. Osvětlení našeho softballového areálu je pouze nouzové, nikoliv zápasové. A tak byl zápas po nedohrané šesté směně ukončen pro tmu a počítal se výsledek ukončené páté směny, kdy byl stav zápasu 4:1 pro italský tým, který bere výhru. V zápase bylo k vidění spousta krásných zákroků.

Rozhodně bude zítra o co hrát a nejlepší je to sledovat přímo z tribuny našeho areálu!!! Jste srdečně zváni!!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj