Vytisknout

Den 3. - Jde do tuhého

Napsal Martin Bohoněk | .

V posledním pevně stanoveném hracím dni, kdy plníme rozpis zápasů v obou skupinách šlo některým týmům o vše. Ve skupině A, tedy skupině v níchž je také domácí tým, byla situace značně zapeklitá. Týmy na prvních čtyřech místech do poslední chvíle nevěděly, kdo z nich proklouzne do bojů o medalie. Domácí věděli, že musí své dnešní dva zápasy vyhrát. Poslední zápas dne měl určit vítěze skupiny. Zbylé týmy hráli o lepší výchozí pozici do dalších bojů.

Ve skupině B byla situace o něco málo jasnější. Šlo pouze o to, zda klopýtnou Italky a zda si Holanďanky udrží druhou pozici v tabulce. A také šlo o to, zda se nám pořadatelům po noční vydatné bouřce podaří dát obě hřiště do hratelného stavu. Pochopitelně v ně máme bezmeznou důvěru a nezklamaly nás. Liják jako by nebyl, a jejich kvalita nepřipustila komplikace ve smyslu přesouvání zápasů.

Zpět tedy k průběhu hracího dne. V prvním zápase si Tempo muselo jedině vítězstvím uchovat naděje, což se proti německému Mannheimu, který porazil domácí tým, jevilo jako nelehký úkol. Pražskému týmu se to povedlo v dohrávce druhé směny, kdy zaznamenalo jediný bod zápasu. Ve zbytku dominovaly obě obrany.

Ve zbylých utkáních všechny favorizované týmy plnily svou povinnost, i když španělský tým asi nejvíce potrápil favorizované Holanďanky a Italky. Arrows splnil první krok jasným vítezstvím nad Dánkami. Nutno zmínit také výhru sympaticky hrajících Švýcarek.

Drama nakonec. Souboj Brasschaatu a Arrows, kdo bude první, resp. půjde domácí tým dále z druhého místa? Zápas to byl skvělý. Nadhazovačky držely své týmy a rozdíl byl v centimetrech trefení zóny pálkařek. Odpal končil autem, nebo z toho byly bodové pozice. Výsledek se přeléval tu na jednu a tu na druhou stranu. Zdálo se, že to Arrows dokážou, to když v úvodu šesté směny šly do dvoubodového vedení. Jenže hned v dohrávce téže směny přišel nadhoz o centimetr blíže do zóny a byl z toho tříbodový homerun. Balon odpálený za plot srazil chuť domácích a Belgičanky si již jednobodové vedení 7:6 pohlídaly. I takový je sport, hranice úspěchu a neúspěchu je vždy tenká. 

Boje pokračují zítra, sledujte rozpis a pozor na změnu časů zápasů!!!

P.S.: Dnes nás navštívil zajímavý domácí fanoušek, co myslíte :-)

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj