Vytisknout

Den 4. - Krásný letní

Napsal Martin Bohoněk | .

Dnes nás všechny konečně hezky prohřálo slunce. Pěkně horko taky začíná být v tabulce, především tedy v té horní polovině. Šest týmů v ní bojuje o pohárové vítězství. Vezmeme to hezky odspodu. Mannheim musí vyhrávat. Jenže soupeři pro dnešní den nejsou jednoduší. Nakonec holandský a italský tým je nad jejich síly, holandskému mohutně vzdorovaly. První dva body obdržely až ve třetí směně. Nakonec tedy dvě prohry 0:9 a 1:4, žádné překvapení favorité nepřipustily.

Tempo ve svém prvním zápase nastupuje proti holanďankám a jde jim o všechno. Zápas bohužel už po čtvrté směně vypadal jednoznačně. Vedení holanďanek 7:0 tomu nasvědčovalo. Pak se ale začaly dít věci. V páté směně přišly po odpalech a nečekaných chybách obrany dva body. A ve směně sedmé už všichni doufali ve vyrovnání. Po prvním bodu a při jednom autu se běžkyně vydává pro další pod na domácí metu. Je aut. Bohužel až studií video záznamu je jasné, že šlo o bránění, bod měl platit. Video prozatím není možné, na rozdíl od americké profi ligy, použít. To bere vítr z plachet a nakonec je z toho prohra 4:7, ale rozhodně velmi sympatický dojem, na který se ale bohužel nehraje. Další těžký zápas následuje proti Švýcarkám. Celý zápas je to souboj s americkou nadhazovačkou. Na takové úrovni mohou rozhodnout chyby a nebo jeden dobrý odpal. Stalo se bohužel obojí a je z toho prohra 0:2. Švýcarky stejným poměrem získávají cenné vítězství nad Belgičankami. Rovněž po chybách a dobrém odpalu.

Haarlem připsal do tabulky cenné vítězství nas Mannheimem 4:1 a holandští fanoušci mohli slavit.

Je potřeba ještě zmínit vítězství Arrows nad pařížským celkem, kdy byl zápas ukončen po čtvrté směně za stavu 13:0 pro domácí tým.

Vedoucí tým celého turnaje italské Legnano, které doposud neprohrálo, vyzval nejprve neúspěšně Mannheim, o tom už zmínka byla. V posledním zápase dne jej vyzval belgický Brasschaat. A bylo na co koukat. Šlo o souboj nadhozu proti pálce, který nakonec vyhrály opět Italky, a to tím nějtěsnějším poměrem 1:0.

Zítřejší zápasy již napoví, kdo bude hrát finále v sobotu. A protože je pátek, co s načatým víkendem, přijďte si odpočinout k nám a při tom pokoukat krásný softball, ten nejlepší klubový v Evropě a při tom ochutnat všechny ty dobroty z restaurace Arrows!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj