Vytisknout

Den 5. - Švýcarky jsou čtvrté

Napsal Martin Bohoněk | .

Nadpis je velmi zajímavý, asi vás překvapil. Je to zajímavé konstatování před posledním dnem turnaje, ale taková je skutrečnost. Jak se to stalo? To si nejprve v prvním zápase, hned po ranním rozbřesku, poradily Therwil s německým Mannheimem 5:1. Odpoledne pak musely porazit belgický Brasschaat, což se v obráceném výsledku nepodařilo. Děvčata mohou rozjet závěrečnou párty předčasně už tento večer. Myslím si, že v turnaji zanechaly velmi dobrý dojem.

Belgičanky právě díky vítězství nad Therwil proklouzly do opravy a mají ještě šanci dostat se do finále. O něj si zahrají si Italkami. Ty si nejprve v dopoledním zápase pohlídaly první místo v tabulce, když porazily pražské Tempo 4:0. Děvčata opět již ve třetím zápase po sobě nenašla formuli, jakou odčarovat své zřejmě zakleté pálky.

Také Holanďanky si chtěly zachovat jistotu finálové účasti, odnesl to Brasschaat prohrou 1:10. To předeslalo, že poslední zápas dne bude mít velmi pikantní příchuť. Než se k němu ale dostaneme, ještě chybí komentář k ostatním zápasům. Ve spodní části tabulky budou svádět stejně jako dnes, tak i zítra, stejné týmy. O nepopulární poslední místo sváděly dnes boj týmy z Paříže a Amageru. O příčky vyšší pak Arrows se Španělkami. Oba zápasy byly výsledkově vyrovnané. Pařížanky vyhrály těsně 5:4 až v osmé směně. Byl to na směny prozatím nejdelší zápas turnaje. To domácí tým vypadal, že si v pohodě dokráčí pro vítězství. Po páté směně vedl 5:0. Pak se ale ve směně šesté stalo něco nevídaného. Snad nikdy nekončící sérií odpalů se Španělkám podařilo konto bodů zatížit číslem 6. To už bylo na domácí až příliš, koncovce zápasu se jim už reagovat nepodařilo.

Poslední zápas dne rozluštil část tajenky, tedy kdo bude jistý finalista. První vzájemný zápas ve skupině vyhrály Italky. Oranjes si tedy dělaly zálusk nejen na odvetu, ale také hlavně na onu finálovou účast. Proto na Legnano nastoupily zostra. Než Italky strávily odpolední kafe, prohrávaly po první směně 0:2. Pak sice tlak Holanďanek otupily, ale v útoku se nedokázaly prosadit po celý zápas. Haarlem přidal ještě kosmetický bod a zajistil si přímý postup do finále. O tuto účast budou muset Italky ještě bojovat dopoledne s Belgičankami a nebude to lehký zápas ani den.

Přijďte se zítra podívat, jaké bude mít celá tajenka řešení. POZOR, FINÁLE UŽ V 17.00 HOD!!!

Partneři

 • logo esf
  Evropská Softballová Federace
 • logo csa
  Česká Softballová
  Asociace
 • logo-ostrava
  Statutární město Ostrava
 • logo moravskoslezsky-kraj
  Moravskoslezský kraj