Vytisknout

Na našem hřišti vrcholila dlouhodobá čast juniorské extraligy dívek v softballe.

Napsal Luboš David |

           O víkendu jsme hostili na našem hřišti 4.turnaj extraligy juniorek. Byl to turnaj poslední a nyní následuje pouze finále pro čtyři nejlepší o titul mistra ČR pro rok 2015. Titul obhajují děvčata z Kunovic, která jsou favoritkama i letos a musíme se zmínit, že za Kunovice hostují též naše 4 hráčky Z. Alraumová, B. Saviola, B. Štůsková a T. Kubicová.

            Na turnaji startovalo osm týmů, rozdělených do dvou skupin. Skupina A měla za favorita Kunovice, které tuto roli zvládly bravůrně a po vítězstvích nad Dvorem Králové 8:1, Joudrs Praha 11:3 a Mladými Buky 15:2 postupují celkem snadno do sobotního semifinále. Stejně žhavý favorit na vítěství v turnaji byly ve skupině B holky Eagles Praha, které po výhrách nad Storms Řepy 9:1, SaBaT Praha 17:2 a Dračice Brno 15:2 též postoupily snadno do semifinále. Po sobotních bojích měla tedy skupina A toto pořadí 1. Kunovice, 2.Dvůr Králové, 3. Mladé Buky, 4. Joudrs Praha a skupina B 1.Eagles, 2.SaBaT Praha, 3.Dračice Brno, 4.Storms Řepy.

             V neděli se již rozběhli boje o pořadí. V prvním semifinále Kunovice snadno vítězí nad SaBaTem 15:0, ale druhé semifinále bylo vyrovnanější a Eagles vítězí až po velkém boji nad Dvorem 6:2. Před finálovým zápasem a bojem o třetí místo se hrálo též o místo sedmé, kde Mladé Buky vítězí nad Dračicemi Brno 5:1 a o místo páté vítězí Joudrs Praha nad Storms Řepy 7:0. V boji o bronz jsou po vyrovnaném zápase a výhře 4:2 nad Dvorem Králové šťastnější hráčky SaBaTu a ve finále vítězí Kunovice, hlavně po  perfektní hře na pálce 8:3 nad Eagles Praha.

              Po čtyřech turnajích tedy do Finál Four postoupili Kunovice ( na jejich hřiští tento turnaj bude 20.9.),Eagles Praha, SaBaT Praha a Joudrs Praha.

               Co říci závěrem? Tým pořadatelů opět připravil turnaj na perfektní úrovni a za to všem patří velký dík. Všem týmům se v Ostravě prý dobře hrálo a i o tom světčí předváděné výkony a též 4 homeruny, které  mladé hráčky na turnaji zvládly.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře