Vytisknout

Juniorky se představily na domácím turnaji

Napsal Luboš David |

       Druhé kolo II.ligy juniorek se konalo o víkendu na našem hřišti Arrows. Pořadatelům přípravu na turnaj ztěžoval již páteční déšť, ale noční dešťové sprchy byly též v sobotu a v neděli.

       Na turnaji startovalo 5 týmů a základní část se tak hrála každý s každým a potom 1-2 finále a 3-4 o třetí místo. Náš první soupeř byl tým Radotína, který porážíme 9:3. Ve druhém utkání jsme si celkem snadno poradili s Falcons Hradec Králové 15:0. Na závěr sobotního programu nás čekal náš největší rival na vítězství v soutěži tým Tempo Praha. Oba týmy na prkno nasazují své nejlepší nadhozy. Skvěle házející Bára Štůsková v čele s celou obranou nepovolí Tempu ani jednou skórovat. Náš útok se prosadil 3 doběhy a tak vítězíme 3:0.

        V neděli porážíme snadno Snails Kunovice 10:0 a ve finále nás čeká opět Tempo Praha. Na prkno dáváme Báru Š., ale Tempo nás chce zaskočit slabším nadhozem. Holky se přesto prezentují spoustou dalekých odpalů, které ovšem většinou končí v rukavicích vnějšího pole a tak naše vedení 3:0 po 3.směně jde na vrub chybám Tempa, ale též naší obranu postihla jedna chybující  5.směna a Tempo otáčí na 3:6. Střídáme Báru za Robču Burkovičovou, ale v dohrávce 7.směny se nám daří pouze snížit na konečných 4:6.

        Musíme ovšem holky pochválit. Náš nově se rodící tým juniorek  od prvního turnaje zlepšil hlavně týmového ducha. Holky se stále více sehrávají a dokáží sehrát krásné softbalové akce.

Na turnaji startovala děvčata: B. Štůsková, T. Kubicová, B. Saviola, A. Slaná, B. Kozelská, N. Dočekalová, D. Dinková, R. Burkovičová, M. Merczová. Z. Pláničková, J. Smetanová, I. Machačová

A vedli je trenéři: Lubomír David a Gábina Chalotová

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře