Vytisknout

Juniorky vezou stříbro z Radotína

Napsal Luboš David |

    O víkendu proběhlo poslední páté kolo II. ligy juniorek v Radotíně. Na turnaji jsme si dali za cíl potvrdit druhé místo, které nám příslušelo v průběžné tabulce, ale též potrápit největšího favorita a již jasného vítěze druhé ligy Tempo Praha. Vše se celkem podařilo a jak tedy turnaj probíhal?

    Jako první nás po cestě a brzkém vstávání čekal tým Snails Kunovice. Celkem v poklidu jsme se ujali vedení 7:1, ale strátou koncentrace a několika hity soupeře to bylo před dohrávkou rázem 7:7. V té přidáváme doběh a tak vítězíme 8:7. Druhé utkání je již plně v naší réžii a Cats Brno porážíme rozdílem 15:5. Naše třetí, sobotní vystoupení je večerní zápas proti domácímu Radotínu pod světly. Většina hráček na hřišti s obou týmů hraje pod světly poprvé a tak se dají čekat nějaké ty nezvyklé situace. Větší část utkání celkem snadno kontrolujeme a před poslední směnou vedeme 10:3. V té opět polevujeme a rázem to je před dohrávkou 10:10. Ta nám opět vychází a protože se hrálo též na čas tak v ní dva doběhy stanovují výsledek 12:10 pro nás.

      Jeden z cílů bylo též potrápit favorita Tempo Praha a to se nám ve finále celkem podařilo. V prvním útoku se ujímáme vedení 1::0, ale silný soupeř v průběhu zápasu otáčí až na 1:7. V závěru ovšem tlačíme mi. Stahujeme na 3:7 a to ještě při plných metách nedáváme ten kýžený odpal. Tempo tedy vítězí 7:3 a vyhrává též letošní II. ligu juniorek. Náš tým končí  na druhém místě, ale příští rok bude jistě opět bojovat o vítězství a postup do juniorské extraligy.

Na turnaji hrála děvčata:  R.-M. Burkovičovi, B. Kozelská, K. Havrlantová, A. Slaná, E. Poláchová, I. Machačová, P. Vašenková, D. Dinková, M. Merczová, Z. Pláničková, J. Smetanová

A vedli je trenéř: Lubomír David a Roman Gavlovský

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře